F.Bahçe taraftarını üzen açıklama

F.Bahçe taraftarını üzen açıklama
F.Bahçe taraftarını üzen açıklama
PFDK eski üyesi ve spor hukukçusu Avukat Remzi Kazmaz, aralarında Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 6 kişi hakkında verilen yeniden yargılanması kararının, Fenerbahçe'ye Avrupa kupalarının kapısını açmayacağını söyledi.

MUĞLA - Remzi Kazmaz, Bodrum'da düzenlediği basın toplantısında, yeniden yargılanma kararının Fenerbahçe taraftarını ve kulüp yöneticilerini umutlandırdığını ifade etti.

Mahkeme tarafından verilen kararın UEFA'nın kararını etkilemeyeceğini öne süren Kazmaz, "Fenerbahçe bu karar doğrultusunda önümüzdeki yıl Şampiyonlar Ligi'ne gideceğini düşünüyorsa bence aldanıyor. Çifte karar olmaz. UEFA bu konuyla ilgili kararını vermiştir. Fenerbahçe, iki yıl hak mahrumiyetine çarptırılmıştır" dedi.

Yargılamayla ilgili spor kamuoyunda ve Fenerbahçe Kulübü'nde yanlış değerlendirmelerin yapıldığını savunan Kazmaz, şunları kaydetti:
"(Fenerbahçe Avrupa Şampiyonluğu'na tekrar gidecek) gibi bir yanlış anlaşılma var. Böyle bir şey yok. Çünkü verilen karar, beraat değil, yargılanmanın yenilenmesidir. Bir beraat kararı olsa bunun sonucu UEFA'yı bağlayacak nitelikte olmasa dahi UEFA, iç hukuktaki gelişmeleri göz önüne alırdı. Beraat kararı verilse UEFA, Fenerbahçe'nin durumunu tekrar değerlendirerek Şampiyonlar Ligi'nde oynaması konusunda karar verebilirdi. Şimdi böyle bir karar veremez. Çünkü ortada yargılanmanın yenilenmesi var. Bu anlamda UEFA bekleyecek ve bu süreçte kararını değiştirmeyecektir."

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, dün 'futbolda şike' davası kapsamında hakkında verilen hüküm Yargıtay tarafından onanan aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 6 kişinin yeniden yargılanmasına oy birliğiyle, bu kişiler yönünden infaz işlemlerinin geri bırakılmasına da oy çokluğuyla karar vermişti. (AA)