F.Bahçe'de hedef 100 milyon TL

F.Bahçe'de hedef 100 milyon TL
F.Bahçe'de hedef 100 milyon TL
Geçtiğimiz yıl 62 milyon TL ciro yaparak, rekor kıran Fenerium mağazalarında bu sezon hedef daha da yüksek: tam 100 milyon TL...

Fenerbahçe için Diego Ribas transfer, maç başı ücretleri hariç 3 yıllığına tam 16.8 milyon euro ’ya maloldu. Brezilyalı yıldıza imza parası 5 milyon euro, senelik de 3.6 milyon euro ödeyecek olan sarı-lacivertliler, ilk yılında bu futbolcudan önemli bir gelir elde edecek.

Fenerbahçe Caner ile prensipte anlaştı


Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; yıllık forma satışı ortalaması 400 bin olan Fenerbahçe, bunun yüzde 25’ini sezon başında tüketiyor. Özellikle yeni transferlerin formalarına büyük ilgi gösterilirken, sezon başındaki bu oranın da yüzde 20 olduğu belirtiliyor. Geçmiş yıllardaki satışlar göz önüne alındığında Sambacı’nın ilk etapta en az 80 bin formasının satılması beklenirken, bu sayının 100 bine de ulaşabileceği belirtiliyor.

110 TL’lik formaların satışından ortalama 10 milyon TL’lik bir ciro hesaplanıyor. Bu rakamın yüzde 25’i anlaşma gereği forma sponsoru şirkete, kalanı da kulüp kasasına girecek.

İKİYE KATLAYACAK
Bu arada geçtiğimiz sezon 62 milyon TL ciro yapan Fenerium mağazaları, yeni sezonda bu rakamı ikiye katlamayı planlıyor. Diego’nun dışında yeni transferler de yapacak olan Fenerbahçe, forma ve diğer kulüp ürünlerinden toplam 100 milyon TL’yi bulan satış yapmayı hedefliyor.

Fenerbahçe 'Soma' sözünü tuttu