F.Bahçe'de ilk resmi aday

F.Bahçe'de ilk resmi aday
F.Bahçe'de ilk resmi aday
Fenerbahçe Kongre Üyesi Yamen Uzun, 2 Kasım'da gerçekleştirilecek seçimli genel kurul öncesi başkanlığa aday oldu.

İSTANBUL / DHA - Yazılı bir açıklama yapan Yamen Uzun, salı günü düzenleyeceği basın toplantısıyla adaylığını basın mensuplarının önünde açıklayacak.

Fenerbahçe'den tarihi davet


Uzun'un açıklaması şöyle;
"03 Temmuz sürecinden bugüne kadar kulübümüz yeterince zarar gördü, Sn. Aziz Yıldırım başkanlığa devam ettiği takdirde Fenerbahçe'de yeni bir kaos ortamı oluşacaktır."

Fenerbahçe binlerce genel kurul üyesi ve 25 milyon taraftarıyla kişilere bağımlı bir var oluş sergileyemez ve sergilememeli, biz artık Aziz Yıldırım'ı Büyük Fenerbahçe'nin Büyük Başkanı olarak her zaman danışılan ve saygı gösterilen bir yere koyup kendisine de özellikle bu süreçte sonuna kadar destek vermeliyiz diye düşünüyorum. Daha sırada Fenerbahçe'ye hizmet etmek için bekleyen sayısız değerli üyelerimiz mevcuttur. Bu arkadaşlarımıza da fırsat verme zamanının geldiği kanısındayım.

Büyük bir marka olan Fenerbahçe'nin daha iyi yönetildiğinde, ihtiyacı olan kaynağı ve daha fazlasını da yaratabilecek, ekonomik yapıyı daha akılcı kullanacak, paralı değil ama daha fazla para kaynağı yaratacak bir yönetim ihtiyacı bulunuyor.

Fenerbahçe'nin toplumun diğer kesimleri ile ayrışmışlığını bitirecek, her düşünceden ve siyasi görüşten 25 milyon taraftarını ve iç dinamiklerini yeniden birleştirecek sporu ve spor ruhunu bilen ve bir sosyal barış projesini hayata geçirecek başkan ve yönetim ihtiyacı bulunuyor.

Fenerbahçe markasını bugünkü konumundan daha üst bir noktaya taşıyacağız.

Fenerbahçe Pendik'te arazi peşinde


Fenerbahçe gibi bir kulübün başkanlığına özellikle bu süreçte aday olmanın kolay bir iş olmadığını biliyorum. Bir de basının öne çıkardığı paralı ve şöhretli isimler varken ve benim gibi desteği ve destekçileri olmayan birisine bu ortamda niye aday oluyorsun diye tabi ki soracaklardır.

Ben Fenerbahçe başkanlığına;

- Fenerbahçe'yi idari ve mali olarak daha iyi yöneteceğime,

- Her kesimle barış parolası ile tüm kesimlerle barıştıracağıma,

- Daha önemli sportif başarılar yakalayacağıma,

- Bilgime, birikimlerime ve kendime güvendiğim için, aday olurken hiçbir ticari kaygı taşıma noktasında olmayan, bu nedenle de kulüp adına konuşma ve karar noktasında ticari hayatım zarar görür diye düşünmesi geremeyen biriyim. Ben mütevazı ekonomisi ile standardını sürdürme adına kendi aile şirketi ile aktif iş hayatına devam eden biriyim. İnanıyorum ki bu süreçte kongre üyelerimiz de benim birikimime sahip, yıpranmamış, uzun yıllar Türkiye 'nin önemli kurumlarında ve sivil toplum örgütlerinde yönetici olarak görev almış bir ismin Başkan olarak daha yararlı olacağına karar vereceklerdir. Bu kritik süreçten Fenerbahçe'yi daha az zararla ve daha kısa sürede beraber çıkaracağız diye ümit etmekteyim. Bu anlamda Fenerbahçe'nin sağduyulu genel kurul üyelerine güveniyorum."

UEFA yetkilisi: Fenerbahçe küme düşürülebilir