F.Bahçe'den filede küçülme kararı

F.Bahçe'den filede küçülme kararı
F.Bahçe'den filede küçülme kararı
Erkekler voleybolda şampiyonluğu Halkbank'a kaybeden Fenerbahçe'de yönetim, erkek takımına yapılan yatırımı kesme kararı aldı.

Fenerbahçe Kulübü Voleybol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Dinçay, Hürriyet Gazetesi'nden Ahmet Ercanlar'a önemli açıklamalarda bulundu.

Erkekler voleybolda şampiyon; Halkbank


1- ERKEK ŞUBESİNE YATIRIMI ÇEKİYORUZ

Fenerbahçe voleybolda çıtayı yükselten bir takım. Bugün sürekli Avrupa ’da başarı geliyorsa Fenerbahçe’nin çıtayı yükseltmesi sayesindedir. Ama artık insanların bazı şeyleri anlaması gerek. Erkek takımına yaptığımız yatırımı kesiyoruz. Bundan sonra erkek takımında küçülmeye gidip sadece kadın takımına yatırım yapacağız.

2- RAKİBİMİZİ ALKIŞLADIK

Halkbank ile sorunumuz yok. Onlar oyunlarını oynadılar, kazandılar. Başkan Aziz Yıldırım, maçtan sonra ayağa kalkarak Halkbank’ı alkışladı. Ben aşağıya inerek tek tek ellerini sıktım. Ama Fenerbahçe erkek voleybolda bir ekol olmuştur. Rakibimizin bütçesi 20 milyonları bulurken biz çok daha düşük bütçelerle sadece takım oyunu ile başarılı olduk.

3- HİÇ BİR GELİRİMİZ YOK

Voleybolda bilet paralarını federasyon alıyor. Yayın gelirinden kulüplerin cebine tek kuruş girmiyor. Tek gelirimiz İddaa. Onu da Başkan Aziz Yıldırım’ın büyük çabaları ile elde ettik. Hiçbir gelirin olmadığı yerde rakiplerin dev bütçeleri ile mücadele ediyoruz. Sponsor bile bulamıyoruz. Taraftar geliyor koltuk kırıyor, parasını bizden alıyorlar. Giderler büyük. Biz çekilince herkes durumu anlayacak. Bakalım voleybola bu ilgi devam edecek mi?

Aziz Yıldırım çılgına döndü