F.Bahçe'den 'kavga' iddiasına yanıt

F.Bahçe'den 'kavga' iddiasına yanıt
F.Bahçe'den 'kavga' iddiasına yanıt
Sarı-lacivertli kulüp, Karate Milli Takımı'nın Topuk Yaylası Tesisleri'nden atıldığı yönündeki haberler üzerine bir açıklama yayımladı.

Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
" Bugün yazılı basın ve bazı internet sitelerinde, Karate Milli Takımı'nın Düzce Topuk Yaylası Tesisleri'nden atıldığı yönünde asılsız haberlerin yer alması üzerine açıklama zorunluluğu doğmuştur.

Topuk Yaylası'ında olay! Tokat...


Haberlerde yansıtıldığı gibi, Karate Milli Takımı oyuncularına herhangi bir fiziki müdahale ve tesislerimizden atılması gibi bir durum söz konusu değildir. Derbi maçını izlemek için, Karate Milli Takımı'na bir salon tahsis edilmesine karşın, birkaç sporcu maçı, tesislerde konaklayan Fenerbahçe taraftarları arasında izlemiş ve bir sporcu gollerin ardından taraftarlarımızı tahrik etmeye yönelik küfürlü söylemlerde bulunmuştur. Taraftarlarımızın tepkisi üzerine çıkan tartışma, tesis yöneticileri ve personellerinin araya girmesi ve sağduyu ile büyümeden sonlandırılmıştır. Ancak maçın bitiminin ardından taraftarlardan biri ve bir sporcu arasında tekrar bir münakaşa yaşanmış, ardından milli takım yetkilileri, kendilerine tesis yöneticileri tarafından yapılan tüm telkinlere rağmen kendi istekleriyle tesislerden ayrılmak istemişlerdir. Bunun üzerine tesislere kendi araçlarıyla gelen milli takım yetkilileri kendi araçlarıyla, araçları olmayan sporculara ise tesislerimize ait bir araç tahsis edilmiş ve Karate Milli Takımının Düzce'deki başka bir otele nakilleri sağlanmıştır.

Konuyla ilgili çıkan yanlış ve yanlı haberlere itibar edilmemesini kamuoyundan rica ederiz."

Karate Federasyonu'ndan Aziz Yıldırım'a çağrı