F.Bahçe'den 'yabancı' göndermesi

F.Bahçe'den 'yabancı' göndermesi
F.Bahçe'den 'yabancı' göndermesi
Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı, FB TV'de gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Abdullah Kiğılı, yabancı futbolcu kontenjanı ile ilgili TFF'nin 6+0+4 kararının geçen yıl alındığını belirtirken, gerginliğin bitmesi için Galatasaraylı yöneticilere seslendi ve medyanın sarı-lacivertli kulüple uğraşmamasını istedi.

Spor x'in haberine göre, Kiğılı'nın açıklamaları şöyle:

"CARDOZO'NUN SÖZLEŞMESİ BİTİNCE PARA ETMEZ"

"Şu son bir aydan Oscar Cardozo aşağı, Oscar Cardozo yukarı. Bizim taraftarlarla karşılaştım; Abdullah Bey, niye Cardozo'yu almıyorsunuz da, Emenike'yi alıyorsunuz? Bu teknik heyetin kararıdır. Cardozo 31 yaşında, 15 milyon euroyu verirsiniz. Mukavelesi bittikten sonra para etmez. 31 yaşındaki birinin futbol oynamasıyla, yıllar boyu Türkiye 'de oynamış, ligi bilen, yurtdışı tecrübesi olan 26 yaşındaki Emenike'yi karşılaştırmayalım. Emenike'nin kontrat bitiminde verdiğin parayı alma imkanın var.

Tribünden başkanlara çağrı


Bir fotoşop yapmışlar. Cardozo Benfica kulübüyle sözleşme imzalamış. Oradaki yöneticinin kafasının yerine benim kafamı koymuşlar. O gün telefonum susmadı. Lüzumsuz işler oluyor.

"ALLAH BENFICA BAŞKANINDAN RAZI OLSUN"

Allah Benfica başkanından razı olsun. Çok ağır davrandı, kendini ağırdan sattı, nazlandı. Sonra Emenike gündeme geldi. Başkana teşekkür ediyorum. Emenike için yoğun emek sarf etti. Emenike'de Fenerbahçe 'yi seviyor. 3 Temmuz'dan önce 9 milyon euroya transfer etmişti. Allah nasip etmedi, şartlar el vermedi. 3 Temmuz süreci başlayınca gitti.

4-5 gün içeride tuttular. Yemek vermediler. Morali bozuldu. Kampa geldi, Topuk Yaylası'nda geceleri uyuyamıyordu. Bize geldi rica etti, burada kalmak istemedi. Psikolojisi bozulmuştu. Spartak geldi, bu paraları teklif etti. Biz de gönderdik. Bizim için prestij meselesiydi, içimiz cız etmişti. Şimdi 3 milyon fazla verip aldık, helali hoş olsun. "

"YÖNETİCİLER KENDİNİ EĞİTECEK"

"Son 5 yıldan beri ciddi manada iş tırmanmaya geçiyor. Tırmandıkça inanılmaz olaylar gelişiyor. Bu olayların kanunla önünün alınacağına inanmıyorum. İnsanları eğitmek mecburiyetindesiniz. Televizyon programları lazım. Yöneticiler kendini eğitecek. Yöneticilerin haline bakıyorum. Ben kimseyle kavga etmedim. Doğru da değil, kalkıp camiaya laf atıyorsunuz.Medya, yöneticiler kadar suçludur. Bu olayları körükleyen kişiler medyanın içindeki bazı kişilerdir. 20 sene evvel medyadan insanlarla oturur konuşursunuz. Onların yazılarında kırıcı, vurucu kelimeler olmazdı. Yazılarında fevkalade işler vardı. Televizyon programlarına bakıyorsunuz, futbol konuşulmuyor. "

Arsen Wenger'den Fenerbahçe yorumu: Oynamaları yasak ama...


"BIRAKIN FENERBAHÇE İLE UĞRAŞMAYI"

"3 Temmuz sürecinden beri spor programlarına bakıyorsunuz, spor programları olmaktan çıkmış. Bu insanlar hakim, yargı, savcı konumuna geçmiş. Bütün olay Fenerbahçe. Gecenin 2'sine kadar bunlar konuşuyor. Hayati maçlar var, oturun maç kritikleri yapın. Bırakın Fenerbahçe ile uğraşmayı. Türkiye'de bir adalet var, bir mekanizma var. Kararı bekleyelim.

UEFA'dan öcü gibi bahsediliyor. UEFA Başkanı, müfettişi gibi, onların adına açıklamalar yapılıyor. Zannedersin UEFA'nın burada maaşlı elemanları var. Şunu açıklıkla ifade ediyorum, sevdiğimiz sevmediğimiz kulübü böyle bir duruma düşürmesin. Fenerbahçe çok köklü bir takımdır. Taraftar desteği olmasaydı, Fenerbahçe kulübü yerle yeksan olurdu. Taraftarımızı çok büyük teşekkür borçluyuz. "

"GALATASARAYLI YÖNETİCİLERE ŞUNU SÖYLÜYORUM..."

"Yöneticiler olarak elimizden geleni yapıyoruz. Karşı tarafı rencide etmemeye çalışıyoruz. Nihayetinde bir maç bu. Zaman zaman kazanacaksınız, zaman zaman kaybedeceksiniz. Bir kez daha Galatasaraylı yöneticilere ve arkadaşlara da şunu özetlemek istiyorum; Kırıcı olmadığınız, ağır laf söylemediğiniz takdirde bu dostluk devam edecektir. Biz taraftara yardım ettikçe, örnek oldukça bu olaylar bitecektir. "

Belözoğlu: En zorunu çektik!

"FİİLLERİ GERÇEKLEŞTİRENLER, CEZA ALMADILAR"

"6222 nolu kanun, ağır maddelerle beraber yürürlüğe girdi. Bu ağır kanunun bir müeyyidesi yok. Biz ağır cezalar aldık, 5-6 maç sahamız kapandı. Bu filleri gerçekleştirenler, bu cezaları almadılar. Bu işi yapanlar içeri alınıyorlar. Belli bir süreden sonra salıveriliyorlar. Ya kanunun müeyyidelerini işler hale getireceksiniz ya da bu hadiseler sürüp gidecek. Federasyon başkanı çıktı bir açıklama yaptı. Bu açıklamaların daha önce yapılması gerekiyordu. Bunların tüzüğünü 1 yıl önceden hazırlanması gerekiyor. TFF'nin elinde büyük yetkiler var. Kullansın."

"TFF YAZIYI GÖNDERDİĞİNDE KİMSE SES ETMEDİ"

"Federasyon, liglerin statüsünü 1 yıl önceden ilan eder. Geçtiğimiz sezon TFF bir karar aldı. Yabancı kararı alındı. Kulüplere yazıyla gönderildi. O gün bu statüyü okuyanlar ses etmedi, Kulüpler Birliği başkan, yönetim o gün bir itiraz yapmadı. Hiç kimse sesini çıkarmıyor. Bir yıl sonra ligler başlayacak, sen bunu bu sene yapman lazım diyorlar. Demek ki kimse statüyü okumuyor. Şimdi tepki gösteriliyor. Tepkinin zamanı geçti. Kimse doğru dürüst statüyü bilmiyor. Federasyon bu statüyü kaldırdı. Bir kişi itiraz etse, Disiplin'e ve Tahkim'e gitse karar otomatik olarak bozulur. Kulüplerin yöneticileri bunu anlamakta güçlük çekiyor. Ondan sonra gazetelerin manşetlerine demeçler veriliyor. Herkes, durumunu ona göre ayarlasın. Bugünden, gelecek sezonun statüsü belli. Ya itirazını zamanında yapacaksın, itirazın kabul görüyorsa sıkıntı yok. Edilmiyorsa işine bakacaksın. Şunu demek istiyorum, çok boş işlerle uğraşmaya başladık. Sonucunda taraftar kandırılıyor. Hiç yoktan yere, TFF'ye, yöneticilere küfürler başlıyor."

Emenike: Eve dönmüş gibi hissediyorum