"F.Bahçeliler Aydınlar'a müteşekkir"

"F.Bahçeliler Aydınlar'a müteşekkir"
"F.Bahçeliler Aydınlar'a müteşekkir"
Fenerbahçe'nin eski başkanı Ali Şen, Mehmet Ali Aydınlar'ın 3 Temmuz sürecine ilişkin anlattıklarıyla işin iç yüzünü öğrendiklerini söyledi.

İSTANBUL (AA) - Ali Şen, Mehmet Ali Aydınlar'ın, Spor Toto Süper Lig'de 2010-2011 sezonuna yönelik şike ve teşvik soruşturmasının yaşandığı, federasyon başkanı olduğu dönemdeki gelişmeleri aktardığı basın toplantısını değerlendirdi.

Aydınlar'dan 'kupa' itirafı

Fenerbahçe eski başkanı Şen, "Mehmet Ali Aydınlar, Türkiye 'de 3 Temmuz döneminde futbol federasyonu başkanı olarak ve pek çok insanın bilmediği, camiamızın ve Fenerbahçeli taraftarların da bilmediği, yaptığı hizmetleri anlattı. Çok çok da iyi anlattı. İşin iç yüzünü öğrendik. Mehmet Ali Aydınlar'ın gayretlerinden dolayı bütün Fenerbahçeliler ona müteşekkir" diye konuştu.

"BAŞKAN ADAYLARI, YÜKSEK DİVAN KURULU'NA KATILMALI"

Ali Şen, Fenerbahçe Kulübü'ne başkan adayı olmak isteyenlerin 5 Ekim Cumartesi günü yapılacak yüksek divan kurulu toplantısına katılıp, burada neden aday olduğunu açıklaması gerektiğini ifade etti.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulunun, olağanüstü seçim kararı almasının memnuniyet verici olduğunu kaydeden Şen, şöyle konuştu:
"Aziz Yıldırım, 'Beni tenkit ediyorsunuz, yaptıklarımı beğenmiyorsunuz. Başımıza gelenleri oylamaya koyuyorum. Kim aday olacaksa çıksın genel kurulumuzun önüne gelsin anlatsın. Sandık burada' diyor. Çok da doğru söylüyor. Fenerbahçe Kulübü'ne başkanlığa adaylığını koyacak kişiler, 5 Ekim'de ki bizim senatomuza, yani yüksek divan kuruluna gidip üyelerimize düşüncelerini, programlarını, Aziz Yıldırım'ın neyini beğenmediklerini, neden aday olduklarını anlatmalılar. Yüksek Divan Kurulu üyelerimizin sorularına da cevap vermeliler. Aziz Yıldırım'ın daveti doğrudur. Kim göreve talipse buyursun."

Fenerbahçe'den Aydınlar'a cevap


"İNŞALLAH AYDINLAR ADAY OLUR"

Eski başkan Şen, sarı-lacivertli kulübe başkan adayı olacak kişinin, başkasının hareketlerine göre karar vermemesi gerektiğini savundu.

Şu ana kadar adayların çıkmamış olmasıyla ilgili bir soruya verdiği yanıtta Şen, "Başkanlığa adaylığını koyacak kişi başkasının hareketlerine göre kendi kararını vermemelidir. Aday olacak kişi 5 Ekim'de yüksek divan kuruluna gider adaylığını açıklar. Kongreye kadarki 25 gün içinde de genel kurul üyelerine ve taraftarlarımıza programını, ne yapmak istediğini, neden aday olduğunu, neyi, nasıl daha iyi yapacağını anlatmalıdır. İnşallah Mehmet Ali Aydınlar aday olur" şeklinde konuştu.

Aydınlar'dan flaş açıklamalar