F.Bahçe'nin Fethiye kurnazlığı

F.Bahçe'nin Fethiye kurnazlığı
F.Bahçe'nin Fethiye kurnazlığı
Sarı-lacivertliler, çirkin ve kötü tezahürattan alacağı cezayı Akhisar maçında değil, Fethiye ile yarın yapacağı kupa maçında çekmek için kolları sıvadı.

Normal şartlar altında Fenerbahçe ’nin cezasının Perşembe günü belli olması gerekiyor. Ancak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) Salı ve Perşembe günleri toplandığını gözönünde bulunduran sarı-lacivertli yönetim, 1 maçlık cezanın bugünkü toplantıda karara bağlanabilmesi için erken savunma göndermeyi kararlaştırdı.

Emre ucuz atlattı


48 SAAT BEKLENSE PERŞEMBE’YE KALACAKTI

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Mevzuatı çok iyi bilen yöneticiler, TFF'ye gönderilecek savunmayı hemen hazırladı. Bu savunma, Disiplin Kurulu’nun bugünkü toplantısında işleme konacak. Fenerbahçe, bu şekilde çok nadir görülen bir uygulamaya imza atmış olacak.

Eğer 48 saatlik savunma hakkı kullanılsa, ceza Perşembe günü belli olacaktı. Teyamüller ve de hukuki prosedür çerçevesinde PFDK’nın bugünkü toplantıda dosyayı gündeme alması bekleniyor.

Fenerbahçe, çirkin ve kötü tezahürattan dolayı daha önce 3 kez ceza almıştı. Kanarya’nın derbide de aynı eylem tekrarlandığı için disiplin talimatı gereği otomatikman 1 maç kadın ve çocuklar önünde oynaması gerekiyor.

Aziz Yıldırım'dan Hakan Şükür örneği