F1 pilotları bu kez jet-ski'lerle yarıştı

Hafta sonunda İstanbul'da düzenlenecek olan Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'si öncesinde, yarışta yer alacak pilotlar çeşitli organizasyonlarda boy göstermeye devam ediyorlar.

İSTANBUL - Hafta sonunda İstanbul'da düzenlenecek olan Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'si öncesinde, yarışta yer alacak pilotlar çeşitli organizasyonlarda boy göstermeye devam ediyorlar. Red Bull Racing takımı pilotlarından David Coulthard, Red Bull'un Caddebostan Halk Plajı'nda düzenlediği jet-ski yarışına katılırken, aynı etkinlikte yer alan takım arkadaşı Mark Webber'le birlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye'de bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Coulthard, İstanbul Park'ın zor bir pist olduğunu ve özellikle sekizinci viraja dikkat edilmesi gerektiğini belirtirken, hedeflerinin ilk on sıra içerisinde yer almak olduğunu söyledi. Şampiyona lideri Lewis Hamilton ile ilgili soruları da cevaplandıran İngiliz pilot, "Hamilton'ı kendime benzetiyorum. McLaren gibi bir takımda yarıştığı için çok şanslı" dedi. Avustralyalı pilot Mark Webber ise daha önce Türkiye'ye geldiğini ve ziyaret ettiği Gelibolu'dan çok etkilendiğini ifade etti. Pilotlar, Türk yarışmacılarla birlikte katıldıkları yarışta keyifli anlar geçirirken yarışta yer almayan David Coulthard su üzerinde kısa bir gösteri yapmakla yetindi.
Kubica da Arçelik'teydi
Öte yandan BMW Sauber pilotu Robert Kubica ise Arçelik'in 'Grand Prix' tasarımlı bilgisayarlarının tanıtımı için şirketin genel müdürlüğünde gerçekleştirilen organizasyonda yer aldı. Kubica, bir gazetecinin teknolojinin F1'e etkisiyle ilgili sorusu üzerine, "Teknoloji işimizi oldukça kolaylaştırıyor" derken, F1'de en ufak bir detayın bile büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı. (Spor Servisi)