Fabiano: Tafferel'i örnek alıyorum

Fabiano: Tafferel'i örnek alıyorum
Fabiano: Tafferel'i örnek alıyorum
Fenerbahçe'nin yeni transferi Fabiano Ribeiro, yeni sezon hazırlıklarının yapıldığı Topuk Yaylası'nda basın mensuplarının karşısına geçti. Brezilyalı kaleci, "Taffarel kazanmayı gayet iyi bilen bir kaleci. Dönem dönem O'nu örnek aldığımı söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.

DÜZCE - Sarı-lacivertli teknik adam Vito Pereira hakkında konuşan Fabiano Ribeiro, "Pereira ile ilişkimin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Birbirimizi çok iyi anlayan iki insanız. Çok iyi bir hoca öğrenci ilişkimiz var. Porto'ya ilk gittiğimde onunda birlikte çalıştım. Birbirimizi çok iyi anlıyoruz. Çok büyük bir profesyonel. İyi bir çalışma süreci geçirmemize neden oluyor onun profesyonelliği. Onun bana katabilecekleri. Artenman dışında da ilişkimiz iyi. Hiç kimse 1 maçla dünyanın en iyisi veya kötüsü olmaz. Kariyeri boyuncu gösterdiği performans ve süreklilik önemlidir. Kimse yüzde yüz performansını koyamaz. Ben o maçı ve geçtiğimiz sezonu geride bıraktım. Ben işime bakıyorum ve takımıma nasıl yardımcı olurum ona bakıyorum. Uyumumuzu her geçen gün artıyoruz. En iyi şekilde çalışmalarını sürdürüyoruz" dedi.

" FENERBAHÇE 'DEN BANA TEKLİF GELİNCE BUNU KAÇIRMAK İSTEMEDİM VE KABUL ETTİM"

Sarı-lacivertli takıma geliş süreci hakkında konuşan Fabiano, "Fenerbahçe'den bana teklif gelince bunu kaçırmak istemedim ve kabul ettim. İlk kabul ettiğim andan beri çok büyük mutluluk duyduğumu söyleyebilirim. Burada çalışmaktan dolayı çok mutluyum. Burada çok büyük profesyonellerin olduğunu biliyordum ama her sporcuda olduğu gibi ben de hep mücadele etmem gerektiğinin farkındayım. Ama bunu hep mütevazilik ve saygı çerçevesi içinde yapacağım. İşimi sahada gösterip ilk 11 oyuncusu olmaya çalışacağım. Hiç kimse oynamamak için çıkmaz sahaya. Burada kalmak için iyi bir futbol göstermek zorundayım. Herkes benim işimden memnun olmalı ki ben burada kalayım. Elimden gelenin en iyisini vermeye çalışacağım ve sezon sonu göreceğiz" ifadelerini kullandı.

"YAPTIĞIMIZ HER ANTRENMAN, HER MAÇ BİZİ DAHA İLERİYE TAŞIYACAKTIR"

Takımdaki uyum sürecine ilişkin konuşan deneyimli kaleci, "Biz zaten uyum sorunu yaşamayalım diye bu kampı yapıyoruz. Herkes birbirini gitgide daha iyi tanımaya başladı. Beni de çok iyi karşıladı takım arkadaşlarımız. Geldiğim ilk günden beri uyumumuzu daha da ileriye taşıyoruz. Bu durumunda bize sahada yardımcı olacağını düşünüyorum. Yaptığımız her antrenman, her maç bizi daha ileriye taşıyacaktır" şeklinde konuştu.

"TAFFAREL'İ ÖRNEK ALDIĞIMI SÖYLEYEBİLİRİM"

İdeolünün her zaman tek bir kaleci olmadığını belirten Fabiano, "Hep büyük takımlarda oynayan kalecileri izledim ve ne alabilirim ona baktım. İyi gözlem yapmaya çalıştım. Ama bir örnek verebilirim; Taffarel. Türkiye 'de forma giymiş ve şu anda burada çalışmakta. Kazanmayı gayet iyi biliyor. O'nu örnek aldığımı söyleyebilirim dönem dönem. Kalecilerin değişime uğradığını biliyorum ve öneminin arttığını düşünüyorum. Son yenilikleri takip etmek kaleci için çok önemli. Maçlarda takıma yardımcı olabilmek, her gün kendimi daha iyi neler yapabilirim diye düşünmek çok önemli. Ama bir de hocanın kararı var. Her şey hocanın kararı olacak. Son karar hocanın olacaktır" dedi.

"ÖNEMLİ OLAN TEK BİR HEDEFE ODAKLANMAKTIR"

Fenerbahçe'nin sezona Şampiyonlar Ligi ile erken başlaması hakkında da konuşan Brezilyalı kaleci, "Şampiyonlar Ligi'nin en üst düzey turnuva olduğunu düşünüyorum. Çok yüksek seviye futbol oynanıyor. Biz hep fazlasıyla çalışmak ve fazlasıyla vermek zorundayım. Portekizce kısmına gelirsek, takımdaki dilin önemli olduğunu düşünüyorum ama dilden ziyade önemli olan tek bir hedefe odaklanmaktadır. Milletinin ne olduğunun önemi yok." İfadelerini kullandı. Uğur Demirkırdı - Mustafa Akın (DHA)