Fabregas'ın gönlü Arsenal'de

Fabregas'ın gönlü Arsenal'de
Fabregas'ın gönlü Arsenal'de
Barcelona'nın İspanyol oyuncusu Fabregas, daha önce formasını giydiği Arsenal'e geri dönüş sinyali verdi.

ANKARA (AA) - İspanyol basınına konuşan Cesc Fabregas, "Arsenal kalbimde ve hep öyle olacak. Bir gün yeniden geri dönme ve tekrar oynama şansım olup olmayacağını bilmiyorum. Belki futbolu bırakınca olur" ifadelerini kullandı.

Arsenal'in çok büyük bir kulüp olduğunu vurgulayan İspanyol futbolcu, "Kulübün kapısı bana her zaman açık olacaktır. Orada her zaman bir aile ortamı var, antrenör olarak olmasa bile bana takımda bir rol verileceğinden eminim" şeklinde konuştu.

Arsenal'de bir dönem oynamasının ardından ayrılan Sol Campbell ve Dennis Bergkamp gibi oyuncuların da antrenör olarak orada olduğunu hatırlatan 26 yaşındaki Fabregas, onlarla çalışmaktan mutluluk duyacağını söyledi.
Mesut Özil transferinin ardından çıkışa geçen ve ligde lider konumda bulunan Arsenal'e uyarılarda bulunan İspanyol oyuncu, "Harika bir başlangıç yaptılar ve çok güçlüler. Ama şunu unutmamak gerekir ki Premier Lig'de 2 maç kaybedince her şey bir anda değişebilir" değerlendirmesinde bulundu.

Cesc Fabregas, 2003-11 sezonları arasında Arsenal forması giymiş ve takımda kaptanlığa kadar yükselmesinin ardından 34 milyon euro bonservis bedeliyle Barcelona'nın yolunu tutmuştu.