Falımızda yine Brezilya var

Türk Milli Takımı'nın tarihinde ilk kez katılacağı Konfederasyon Kupası'nın kuraları 12 Şubat Çarşamba günü Paris'te çekilecek.

PARİS - Türk Milli Takımı'nın tarihinde ilk kez katılacağı Konfederasyon Kupası'nın kuraları 12 Şubat Çarşamba günü Paris'te çekilecek. FIFA'nın 18-29 Haziran 2003 tarihlerinde Fransa'da düzenleyeceği turnuvada, Türkiye, Dünya Kupası'nda iki kez karşı karşıya geldiği Brezilya ile yine aynı grupta yer alacak.
Organizasyona, ev sahibi ve 2000 Avrupa Şampiyonu Fransa'nın yanı sıra kıtalarını temsilen Türkiye, Japonya, Kolombiya, Yeni Zelanda, Brezilya, Kamerun ve ABD katılacak. Maçlar Paris, Lyon, St. Etienne kentlerinde oynanacak. Çarşamba günü Stade de France'da gerçekleştirilecek kura çekiminde prosedür gereği aynı konfederasyon takımları farklı gruplarda yer alacak. Buna göre, Fransa ve Kolombiya'nın A Grubu'nda, Brezilya ve Türkiye'nin de B Grubu'nda yer alacağı açıklandı. Gruplardaki diğer ikişer takım ise kurada belirlenecek. Kura çekiminde Türkiye Futbol Federasyonu'nu Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Selami Özdemir temsil edecek.