Faruk Ilgaz hayatını kaybetti

Faruk Ilgaz hayatını kaybetti
Faruk Ilgaz hayatını kaybetti
Sarı-lacivertli kulübün eski başkanlarından Faruk Ilgaz vefat etti. 92 yaşındaki efsane başkan, akciğer enfeksiyonu teşhisiyle dün yoğun bakıma alınmıştı.

Radikal.com.tr - Fenerbahçe camiasının acı günü... Dün akşam Ulus'taki Liv Hospital Hastanesi'nde tedavi altına alınan Faruk Ilgaz, bu sabah yaşamını yitirdi.

1922 doğumlu Faruk Ilgaz, 1939 yılında Saint Joseph Fransız Lisesi'nden mezun oldu. 1956 yılında Fenerbahçe yöneticisi olan, 1965'te 2. Başkanlığa getirilen Ilgaz, 1966-1974 ve 1976-1980 yılları arasında Kulüp Başkanlığı yaptı. Faruk Ilgaz'ın başkanlık yaptığı yıllar, Fenerbahçe'nin en çok şampiyonluk yaşadığı dönemler oldu.  

Efsane başkan Faruk Ilgaz'ın hayatından kareler

AZİZ YILDIRIM'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, kulübün internet sitesinden yayımladığı başsağlığı mesajı şöyle:
"Değerli büyüğüm, kulübümüzün eski başkanlarından Sayın Faruk Ilgaz'ı kaybetmenin tarifsiz acısını yaşıyorum. Fenerbahçemize verdiği emekler ve kattığı değerler dolayısıyla hiçbir zaman unutulmayacak Sayın Faruk Ilgaz'a Allah'tan rahmet, kederli ailesi, dostları ve bu acıyı paylaşan tüm camiamıza başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun."

GALATASARAY 'DAN BAŞSAĞLIĞI

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yer alan mesajda, "Türk sporuna büyük hizmetlerde bulunmuş, Fenerbahçe Spor Kulübü eski başkanlarından Faruk Ilgaz'ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, Fenerbahçe camiasına ve sevenlerine başsağlığı dileriz" denildi.

TRABZONSPOR: FENERBAHÇE CAMİASINA BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ

Bordo-mavili kulüp, Fenerbahçe Kulübü eski başkanı Faruk Ilgaz'ın vefatı üzerine resmi siteden başsağlığı mesajı yayımladı. Trabzonspor'un mesajı şöyle;
"Türk sporuna hizmetleri bulunmuş, Fenerbahçe Spor Kulübü eski başkanlarından Faruk Ilgaz'ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Ilgaz'a Allah'tan rahmet, yakınlarına, Türk Futbol ailesi ve Fenerbahçe Camiasına başsağlığı dileriz."

Efsane başkan yarın son yolculuğuna uğurlanacak

BEŞİKTAŞ : TÜRK FUTBOLUNA KAZANDIRDIĞI DEĞERLERLE DAİMA HATIRLANACAK

Siyah-beyazlı kulüp, vefat eden Fenerbahçe eski başkanı Faruk Ilgaz için başsağlığı mesajı yayımladı. Mesajda şu ifadeler yer aldı;
"Türk Sporuna büyük hizmetler vermiş, Fenerbahçe Spor Kulübü eski başkanlarından Faruk Ilgaz'ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve gece yarısı hayata gözlerini yuman Faruk Ilgaz, Türk futboluna kazandırdığı değerlerle daima hatırlanacaktır. Faruk Ilgaz'a Allah'tan rahmet, ailesine, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne, futbol camiasına, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz."

TFF'DEN BAŞSAĞLIĞI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yaşamını yitiren Faruk Ilgaz için yayımladığı başsağlığı mesajında, "Fenerbahçe Spor Kulübü eski başkanlarından Faruk Ilgaz'ın hayatını kaybettiğini büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.
Merhum Faruk Ilgaz'a Allah'tan rahmet, ailesi ve Fenerbahçe camiasına başsağlığı dileriz" ifadelerini kullandı.