Faruk Süren kararını açıkladı!

Faruk Süren kararını açıkladı!
Faruk Süren kararını açıkladı!
Galatasaray'ın efsane başkanı Faruk Süren, "Başkanlığa aday olacak mısınız?" sorusuna, "Şampiyonluklar kazandım ama beni teneke bağlayıp yolladılar. Aday değilim" yanıtını verdi.

Ünal Aysal'ın ' başkan adayı olmayacağım' açıklamasının ardından gözler camianın önde gelen isimlerini çevrildi. Galatasaray 'a tarihindeki en büyük başarıları kazandıran Faruk Süren de bu isimlerden biri. Başkanlığa aday olup olmayacağı merak edilen Süren, Al Jazeera'ya yaptığı açıklamada, bu konudaki spekülasyonlara nokta koydu.

Galatasaray'da dev zirve! Fatih Terim...


"BU GÖREV İÇİN VAKTİM YOK"

Galatasaray başkanlığı için bir kişinin tüm enerjisi ve konsantrasyonunun bu göreve vermesi gerektiğini belirten Süren, "Ne yazık ki benim bu önemli görev için vaktim yok. Galatasaray başkanlığı bir Galatasaraylı için en kutsal görevdir. Ancak işlerim nedeniyle şu an böyle bir düşüncem olamaz. Kararım bu yönde ve değişeceğini sanmıyorum. Galatasaray'a beş buçuk sene başkanlık yaptım, şampiyonluklar kazandık ama sonunda beni teneke bağlayıp yolladılar" dedi.

"ÜNAL AYSAL KARARINDAN DÖNMELİ"

Ünal Aysal'ın kararından vazgeçmesi gerektiğini vurgulayan efsane başkan, "Sadece Divan Kurulu'na sıkıştırılmış bir çerçevede bırakma kararı verilmemeli. Divan'da kıdemini kazanmamış bir sürü üye var. Ünal Başkan'ı kararından dönmesi için ikna etmeye çalışacağız. Bugün aradım ama görüşemedik. Bugün ya da yarın kendisi ile görüşürüz. Ünal Başkan'ın dönme ihtimalini düşük olarak görüyorum. Ama yine de bir ihtimal var. Bunun için çabalayacağız. Ünal Başkan ciddi atılımlar yaptı. Borçları düzene soktu. Borç düzeni şu an iyi, aldığı borçtan aşağı düşmedi ama hiç olmazsa faiz borçlanması olmadı. 84 milyon kur farkı ödendi. Döviz riskini düzeltti. Borçların büyük bölümü Türk parasına dönüştürdü. Bu yapılanma devam etmeli. " ifadelerini kullandı.

İşte Alp Yalman'ın sırrı! 5 başkan...


AYSAL DÖNMEZSE KIRAÇ 'ABİ BAŞKAN' OLMALI

Aysal'ın kararında ısrarcı olması durumunda ise Faruk Süren, Galatasaray camiasının etkin ismi Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç etrafında bir oluşum gerçekleştirilmesini önerdi.

Süren, Kıraç'ın yaşı itibariyle çok aktif olmasa da 'Abi Başkan' olarak kulübün başında durabileceğini söyledi. İnan Kıraç'ın altında yer alacak yöneticiler ile güçlü bir konsensus oluşturulması gerektiğini belirtti. Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak ve camianın etkin ve sevilen isimleriyle güçlü bir birliktelik oluşturulabileceğinin altını çizdi.

"YALMAN DA BU GÖREVE LAYIK"

Süren, İnan Kıraç'ın Özhan Canaydın, Adnan Polat ve Ünal Aysal'ın başkanlığında etkin bir isim olduğunu, bu konuda da bir çözüm önerisi olabileceğini belirtti. Süren, Alp Yalman ve başkanlık için adı geçen diğer isimlerin de Galatasaray başkanlığına layık olduğunu sözlerine ekledi.

İnan Kıraç'tan Aysal'a destek