Faruk Süren son noktayı koydu

Faruk Süren son noktayı koydu
Faruk Süren son noktayı koydu
Galatasaray'da 23 Mayıs'taki seçimde aday olup olmayacağı merak konusu olan Faruk Süren, "Aday değilim" dedi.

Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Faruk Süren, "Aday olmayacağım. Hiçbir koşul altında adaylığım söz konusu değil. Yok böyle bir şey. Bu karışıklığın, oyunların içerisinde aday olmayı düşünmüyorum. Mali Genel Kurul'da Galatasaray her şeyi gördü. Şimdi Divan Kurulu olabilir, bir öncü grup tüm Galatasaraylıları bir araya getirmeli. Adaylar kimse gelmeli. Ortak bir çerçevede buluşulması gerekir. Bir kişi etrafında birleşilebilir. Ama ben yokum. Aday olmayacağım" şeklinde konuştu.

"DEMODE YÖNTEMLERLE BU İŞ OLMAZ"

Mali Genel Kurul'da ortaya çıkan tabloyu değerlendiren Süren, "Yönetsel açıdan kurumsallaşmanın gereğini yapmak gerekir. Sportif açıdan, özellikle futbolda zaten birinciyiz; ama yönetsel açıdan çok ciddi sorunlar var. Kongrede fikir beyan edenler oldu. Bunları izledik. Demode yöntemlerle bu iş yapılmaz. 2000 yılında biz uluslararası bir firmayla anlaşarak kurumsallaşma işini ileri götürecekken birtakım ihtilaflar çıkardılar. 15 yıldır hâlâ aynı noktadayız. Hâlâ kurumsallaşmayı istenen noktaya getiremiyoruz. Şimdi ben girmeyeceğim, yokum deniyor. Ben bu oyunların içerisinde olmak istemiyorum" dedi.

"KESİN ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

Galatasaray'ın her zaman futbolda birinci olduğunu düşündüğünü belirten efsane başkan , "Futbolda zaten birinciyiz. Sorun yok. Şu anda da lideriz. Kesin olarak şampiyon olacağız. Ancak kurumsallaşma ve yönetsel konularda sorunlarımız var. Bunları çözmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Galatasaray

  ,

  Aday

  ,

  ,

  başkan

  ,

  zaman

  ,

  şampiyon