Faruk Süren'den adaylık sinyali

Faruk Süren'den adaylık sinyali
Faruk Süren'den adaylık sinyali
Galatasaray'ın efsane başkanı Faruk Süren, Başkan Ünal Aysal'ın göreve devam etmesi halinde, kendisinin adaylığı gözden geçireceğini söyledi.

Al Jazeera'den Hilmi Sever'e açıklamalarda bulunan Faruk Süren, Galatasaray 'ın lig, Şampiyonlar ligi ve maddi açıdan zorlu bir süreçten geçtiğini, bu nedenle kulübün işleyişine hâkim olan Ünal Aysal'ın en azından başkanlık süresinin sona ermesine kadar görevinden kalması gerektiğini belirtti.

Ünal Aysal: Ben bu işte yokum


Sarı-kırmızılı kulübün durumunu Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak ve camianın önde gelen isimleriyle görüştüğünün altını çizen Süren, "Şu an için başkanlık düşüncem yok. Bana bu yönde gelen teklif de yok. Ancak Ünal Aysal bırakma kararı alırsa, ki ben bırakmasını istemiyorum, o zaman oturup durumu yeniden değerlendiririz" ifadelerini kullandı.

Ünal Aysal'ın ekibini değiştirerek yoluna devam etmesi gerektiğinin altını çizen efsane başkan, "Belki de yeniden eski yöneticilerini ekibe kazandırabilir, eski yönetimine dönmek isteyebilir. Çünkü çok değerli isimler önceki yönetimde vardı, iyi bir yönetimdi. Aysal, bu durumda kulübü bırakıp gitmemeli" dedi.

Burak Yılmaz: Artık yeter!

"YALMAN KULÜBÜN İŞLEYİŞİNE HAKİM DEĞİL"

Alp Yalman'ın da çok değerli bir isim olduğunu, 'Galatasaray yalnız kalmaz' düşüncesiyle adaylığını açıkladığını düşündüğünü belirten Süren, ancak Yalman'ın şu an için kulübün iç işleyişine hâkim olmadığını sözlerine ekledi.

Galatasaray'da yeni başkanın belirleneceği genel kurul 18 Ekim'de düzenlenecek. Fenerbahçe derbisinin de oynanacağı bu tarihte yeterli katılım sağlanamazsa yeni başkan 25 Ekim'deki kurulda belli olacak.
Şu an için başkanlığa aday olduğunu açıklayan tek isim Alp Yalman. Ünal Aysal'ın ise kararını bu akşam açıklaması bekleniyor.

Haluk Ulusoy'dan adaylık açıklaması!