Faruk Süren'den ilginç öneri

Faruk Süren'den ilginç öneri
Faruk Süren'den ilginç öneri
Galatasaray'da efsane başkan Faruk Süren, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç'ın, 'Abi Başkan' olarak güçlü bir yönetimle kulübün başına geçebileceğini söyledi.

Cimbom’a, Fatih Terim’le birlikte tarihindeki en büyük başarıları kazandıran Faruk Süren spekülasyonlara noktayı koydu. Başkanlığa kesinlikle aday olmadığını kaydeden Süren, “Ne yazık ki benim bu önemli görev için vaktim yok. Galatasaray başkanlığı bir Galatasaraylı için en kutsal görevdir. Ancak işlerim nedeniyle böyle bir düşüncem olamaz. Kararım bu yönde ve değişeceğini de sanmıyorum. Galatasaray’a 5.5 sene başkanlık yaptım, şampiyonluklar kazandık ama sonunda beni teneke bağlayıp yolladılar” dedi.

Galatasaray'da şimdi ne olacak?


'HEPSİ GÖREVE LAYIKLAR'

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Faruk Süren, Ünal Aysal’ın aday olmama kararından vazgeçmesi gerektiğini dile getirdi. Aysal’ı ikna etmek için çaba harcayacaklarını belirten Süren, bunun gerçekleşmemesi halinde Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç’ın kulübün başına geçmesini önerdi. Kıraç’ın yaşı itibariyle çok aktif olmasa da ‘Abi Başkan’ olarak görev yapabileceğini vurgulayan Faruk Süren; Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak ve camianın etkin isimleriyle güçlü bir yönetim kurulu oluşturulabileceğinin altını çizdi.

Süren, Alp Yalman ve başkanlık için ismi geçen diğer adayların Galatasaray’a layık olduklarını sözlerine ekledi.

PAPERMOOON ZİRVESİ

Başkan Ünal Aysal’ın veda kararının ardından camianın önde gelen isimleri dün kritik bir zirve gerçekleştirdi. Eski başkanlardan Faruk Süren ile eski yöneticiler Ali Dürüst, Fatih Altaylı, Niyazi Yelkencioğlu ve Abdurrahim Albayrak, Papermoon’da buluşarak öğle yemeği yedi. Galatasaray’ın durumuyla ilgili görüş alışverişi yaptıklarını bildiren Albayrak, “Nasıl bir yol izlememiz lazım, Galatasaray’ın yarın zor duruma düşmemesi için neler yapabiliriz bunların değerlendirmesini yaptık. Beraber güzel bir yol haritası çizmek istiyoruz. Daha güzel yarınlar için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız. Yakında çok şey netleşir” dedi.

Galatasaray taraftarından Ünal Aysal'a destek!


Milliyet’e konuşan Ali Dürüst ise ne kendisinin ne de eski başkan Faruk Süren’in aday olmayacağını açıkladı. Dürüst, Başkan Aysal’ın kulübü sağlıklı bir seçime götürmesi gerektiği konusunda fikir birliğine vardıklarını belirterek, “Bu Ocak ayı da Mayıs da olabilir. Seçim kararı alındığına göre Başkan girer ve ekibini yeniler. Mayıs’a kadar da kulübü yönetir. Tüzük değiştirerek bu yapılabilir. Bu şekilde süreçten futbol takımı etkilenmez, Başkan da projlerini gerçekleştirmek için fırsat bulur” ifadelerini kullandı.

İKNA EDEMEDİLER

Eski Başkan Faruk Süren ile Ali Dürüst, Papermoon’daki yemeğin ardından akşam saatlerinde de Ünal Aysal’ı ziyaret etti. Aysal’ın ofisine giden Süren ve Dürüst’ün, olağanüstü kongreye katılmama kararı alan başkanı ikna etmeye çalıştıkları öğrenildi. İkiliye gösterdikleri gayretler için teşekkür eden Ünal Aysal’ın kesinlikle geri adım atmayacağını dile getirdiği kaydedildi.

Haluk Ulusoy: TFF'ye aday olacağım