Fatih Atlı'nın kemerini Kılıçdaroğlu taktı

Fatih Atlı'nın kemerini Kılıçdaroğlu taktı
Fatih Atlı'nın kemerini Kılıçdaroğlu taktı

Fotoğraf: CİHAN

653. Tarihi Kırkpınar'ın başpehlivanı Fatih Atlı'nın Altın Kemeri'ni CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

EDİRNE - 653. Tarihi Kırkpınar Yağlı güreşlerinde finalde İsmail Balaban'ı yenen Fatih Atlı başpehlivan oldu. İsmail Balaban'ı yaklaşık 50 dakika süren final maçında yenen Fatih Atlı'nın altın kemerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

YARI FİNALİSTLER BELLİ OLDU 653’ncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin çeyrek final mücadeleleri sonucunda favori gösterilen Recep Kara, İsmail Balaban, Fatih Atlı ve Abdullah Güngör rakiplerini yenerek yarı finale yükseldi. Başpehlivanlık güreşlerinde Abdullah Güngör, rakibi Serhat Balcı’yı normal sürede yenerek adını yarı finale yazdıran ilk pehlivan oldu. Diğer 3 güreş ise puanlama bölümüne kaldı. Burada da yenişemeyen pehlivanlar için süresiz uzatma bölümüne geçildi. Birbirlerinden puan almak için büyük mücadele veren güreşçilerden Fatih Atlı rakibi İbrahim Çoraman’ın açık düşürerek puan alıp, yarı finale yükselen ikinci pehlivan oldu.

AYNUR, DİSKALİFİYE EDİLDİ Başpehlivanlığı favori isimlerinden Recep Kara, süresiz uzatmada rakibinden puan alarak yarı finalist olan üçüncü pehlivan oldu. İsmail Balaban ve Osman Aynur mücadelesinde ise, hata yapmamak için iki pehlivanda oldukça temkinli güreşti. Atak güreşen İsmail Balaban 1.5 saati aşkın süren mücadelede rakibinden puan almaya çalıştı. Osman Aynur ise Hakem Kule Heyeti tarafından pasif güreştiği 3 kez ihtar alınca güreşten diskalifiye edildi. Bu sonuçla geçen yılın başpehlivanı İsmail Balaban yarı finale yükselen dördüncü pehlivan oldu.

YARI FİNAL KURALARI ÇEKİLDİ 653’ncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, başpehlivanlık yarı final kuraları çekildi. Buna göre, geçen yılın Başpehlivanı İsmail Balaban, Abdullah Güngör ile eşleşirken, Recep Kara’nın rakibi ise Fatih Atlı oldu.

OLAYLI YARI FİNAL
Yarı finalde Recep Kara karşısında tek dalıp rakibini yenen Fatih Atlı ilk finalist olmayı başardı. Diğer yarı final maçında İsmail Balabon, Abdullah Güngör karşısında galip gelirken hakem kararları büyük tartışma yarattı. Abdullah Güngör'ün itirazlarına rağmen galip ilan edilen Balaban, ikinci finalist oldu. Final Fatih Atlı ile İsmail Balaban arasında yapıldı.

SAMSUN'UN FATİH'İ
İsmail Balaban ile Fatih Atlı arasında yapılan final güreşinin normal süresinde durum değişmezken uzatmada rakibinin taktik hatasını iyi değerlendirip ilk puanı alan Fatih Atlı, şampiyonluğa ulaştı ve Altın Kemer'in sahibi oldu. Favori İsmail Balaban büyük üzüntü yaşarken Samsunlu Fatih Atlı başarısını doyasıya kutladı.

ALTIN KEMERİ KILIÇDAROĞLU TAKTI

653. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, yapılan başpehlivanlık güreşleriyle sona erdi. İsmail Balaban'ı yaklaşık 50 dakika süren final maçında yenen Fatih Atlı'nın altın kemerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı. 

Edirne Sarayiçi'nde iki günden beri devam eden Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlık final maçlarıyla tamamlandı. Güreşleri Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da izledi. 

Güreşler sonunda protokol dereceye giren pehlivanların ödüllerini takdim etti. Başpehlivan olan Fatih Atlı, ikinci İsmail Balaban ve üçüncüler Recep Kara ile Abdullah Güngör kemer, madalya ve kupalarını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun elinden aldı. Tören sonunda ise protokol ile pehlivanlar birlikte basına poz verdi. (AJANSLAR)