Fatih Terim destek istedi

Fatih Terim destek istedi
Fatih Terim destek istedi
Fatih Terim, Andorra maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuştu. Ellerinden geleni yaparak hayallerini gerçekleştirmeye çalışacaklarını söyleyen Terim, "Türk desteği bizi güçlü kılacaktır, bizi hep desteklesinler" dedi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim , Andorra maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Konuşmasında Türk halkından destek isteyen Fatih Terim, "Onların desteği bizi güçlü kılacaktır. Halkımızdan ricamız bizi hep desteklesinler. Onların desteği bizi güçlü kılacaktır" diye konuştu. Terim, Milli Takım'daki görev süresiyle ilgili ise "Ben görev süremi 4 maç olarak görmüyorum. Allah nasip ederse 6 maç olur" ifadelerini kullandı.

Terim'in konuşmasından satır başları şöyle:

"4 yıl sonra tekrar beraberiz. Kutsal göreve geri geldik. Şansımızın çok az olduğu hatta sadece bize bağlı olmayan, rakiplerimizin de sonuçlarının bizi bir yerlere getirebileceği bir ortam içerisindeyiz. Biz yine de kalan maçlarımızı en iyi şekilde bitirip hayalimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Uzak da olsa hayalimizin gerçekleşmesini istiyoruz. Bunun zor olduğunu da biliyoruz.

Ancak mucizelerin peşinden hep gittik bazen de gerçekleşti o mucizeler. Oyuncularıma güveniyorum. Elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Türk halkı Milli Takımı hiç yalnız bırakmadı, bırakmaz da. Onların desteği bizi güçlü kılacaktır. Halkımızdan ricamız bizi hep desteklesinler. Biz de onlara layık olan bir Milli Takım ortaya çıkaralım. Çok önemli işlere imza attık, bu yine olabilir.

Benim burada hangi şartlarda bulunduğum aşikar. Fakat ısrarla başka bir şey arıyor gibisiniz. Rica etmeme rağmen farklı yönlerde sorular geliyor. Bence üzerinde durmanız gereken tek şey var. Benim çizgime bakın sorularınızın cevabını alırsınız.

Andorra takımı belki grubun zayıf takımı olabilir ama mücadeleci bir takım. Rakibimizin her türlüsüne saygı duymamız gerekir. Rakiplerimizi analiz ettik ama kısa sürede verebileceklerimizi oyuncularımıza vermek kolay değil. Ama yarın coşkulu bir milli takım ortaya koyacağız. Bizden önceki arkadaşlarımıza teşekkür etmemiz gerekir. 4 maçın stratejik konumu şudur; puan kaybetme lüksünüz yok. Atılan her golün yenilen her golün çok önemli olduğu noktadayız.

Kazanıp diğerlerinin kaybetmesini bekleyeceğiz. İnşallah yarın 3 puanla başlarız ve Romanya maçı da istediğimiz gibi biter. Ondan sonra bizi burada yenen Romanya'yı orada yenmek için çalışacağız. İlk 11 belli zaten kafamda ancak şu anda paylaşmayacağım."