Fatih Terim dikkat çekti

Galatasaray'ın, Almanya'da oynadığı Hertha Berlin maçında beklenen performansı sergileyememesi ve Alman rakibinden fark yemesi teknik direktör Fatih Terim'i oldukça sinirlendirdi.
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi

BERLİN - Galatasaray'ın, Almanya'da oynadığı Hertha Berlin maçında beklenen performansı sergileyememesi ve Alman rakibinden fark yemesi teknik direktör Fatih Terim'i oldukça sinirlendirdi. Karşılaşmadan sonra soyunma odasına inen teknik adamın oyuncularını sert bir dille uyardığı ve "Sizi bir daha böyle görmek istemiyorum" dediği bildirildi. Terim'in yaptığı kısa konuşmada, "Kimse, 'ben artık takımda kaldım' diye rahat davranmasın. Bu takımda kimsenin yeri garanti değil. Eğer bazılarınız, kendisine bir an önce çeki düzen vermez ve bu formanın hakkını vermezse, bir daha kendine zor şans bulur" diyerek dikkat çektiği öğrenildi. Terim'in özellikle takımda yer bulan yeni transferlere yaptıkları hataları anlattığı, genç oyuncularını da daha gayretli olmaları için uyardığı bildirildi.
Cottbus maçı iptal edildi
Hertha Berlin maçında sakatlanan Hakan Şükür'ün Amsterdam Turnuvası'nda oynaması zor görünüyor. Kulüp doktoru Bülent Bayraktar yaptığı açıklamada Hakan'ın bileğine hem darbe aldığını hem de aynı bileğin burkulduğunu; bilekte krampon izi olduğunu söyledi. Bayraktar, "Bu tür durumlarda 48 saat bekleyip, karar vermemiz gerekir. Yarın durumu daha da netleşir. Ne kadar süre oynayamayacağını şu an söylememiz çok zor" dedi. Hakan'ın ayağının üzerine basamadığı ve maçtan sonra yürümekte bile zorlandığı gözlendi. Frank de Boer'in aşil tendonunda zorlanma olduğu, Berlin Olimpiyat Stadı'nın zeminindeki çimlerin uzun olması nedeniyle de riske edilmediği bildirildi. Yıldız oyuncunun sakatlığının ciddi olmadığı açıklandı. Belinden sakatlanan Prates'in ise ağrılarının bulunduğu ve ilaç tedavisine devam edildiği kaydedildi. Öte yandan Hertha Berlin maçında yaşanan sakatlıklar ve karşılaşmanın oynanacağı Cottbus'un uzak olması nedeniyle bu akşam yapılması planlanan Energie Cottbus maçı iptal edildi.
Galatasaray'ın iki gurbetçi oyuncusu, Volkan ve Ümit, Terim'den izin alarak dün sabah Berlin'deki ailelerini ziyaret ettiler. Ümit, Hertha Berlin mağlubiyeti için skorun önemli olmadığını, sonuçta bunun bir hazırlık maçı olduğunu söyledi. Volkan ise sonuçta, hakemin yanlı kararlarının büyük rol oynadığını belirterek, "Yediğimiz ikinci golde ben faul filan yapmadım. Ama ortada hiçbir şey yokken onlara frikik kazandırdı ve golü yedik" diye konuştu.
Öte yandan Galatasaray'da forvet arayışları ise tüm hızıyla devam ediyor. Rumen Bratu için girişimlerini sürdüren, ancak Beşiktaş'ın da devrede olması nedeniyle henüz transferde sonuç alamayan Sarı-Kırmızılılar, eski oyuncusu menajer Popescu'ya talimat vererek, transferin bir an önce sonuçlandırılmasını istedi. Galatasaraylı yöneticilerin önümüzdeki günlerde netleşecek olan Bratu'nun transferindeki düğümün çözülmemesi halinde yeni bir adayı gündeme alacakları belirlendi.
Bonservissiz bir yabancı oyuncu arayan Sarı-Kırmızılıların Terim'in isteği doğrultusunda sır gibi gizledikleri bir iki oyuncuyla temasta oldukları, ancak kulübün içinde bulunduğu maddi durum nedeniyle çok dikkatli davrandıkları belirtildi. Galatasaray'ın bu transfer için 2 milyon euro'luk bir bütçe ayırdığı da gelen bilgiler arasında.