Fatih Terim için top federasyonda

Fatih Terim için top federasyonda
Fatih Terim için top federasyonda
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile teknik direktör Fatih Terim, Florya'da buluştu. Zirveden çıkan Terim hem Galatasaray'ı hem Milli Takım'ı çalıştırsın kararı Futbol Federasyonu'na iletildi. Federasyon jet yanıt verdi

Radikal.com.tr - Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, federasyondan Milli Takım ve Galatasaray'ı birlikte yönetmesi için teklif alan Teknik Direktör Fatih Terim'e dört milli maç için izin verdiklerini açıkladı. Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile Fatih Terim arasında Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapılan kritik görüşme 1 saat 30 dakika sürdü. Görüşmeler sonunda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören de telefon ile aranarak son karar bildirildi. 

Fatih Terim'i Milli Takım'a Aziz Yıldırım önermiş!

DEMİRÖREN: GÖNLÜMDE TERİM YATIYOR AMA...


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in Galatasaray'ın 4 maçlık periyotta "Terim görev yapsın, sonra Mayıs ayına kadar danışman biçiminde Federasyona destek versin" açıklaması TFF'yi pek memnun etmemiş gözüküyor. Başkan Demirören, "Galatasaray'ın bu kararını yönetim kurulunda görüşeceğiz. Ama bizim gönlümüzde hala Terim yatmaktadır. Kesin sonuç toplantı sonrası ortaya çıkar" demesi kafaların karışmasına neden oldu.

Florya'da Terim tezahüratlarıDENİZLİ'YE TEKLİF GÖTÜREBİLİRLER


Galatasaray'ın bu açıklamasından sonra TFF'nin icra kurulu toplantısında, kalan 4 maçta Milli Takımın Dünya Kupası'na gitme şansının azlığı göz önünde bulundurulacağı ve nedenle Mustafa Denizli'ye teklif götürülmesi şimdiden konuşulmaya başlandı. Terim'in 31 Haziran 2014'te bitecek sözleşmesinden sonra Galatasaray'la yeniden kontrat yapmak üzere Başkan Aysal'la anlaştığının açıklanması, Futbol Federasyonunu yeni bir isme teklif götürme biçimini gündeme getireceği konuşuluyor. Zira Galatasaray'ın açıklamasında yer alan, "Terim isterse Milli Takıma Mayıs ayına kadar danışmanlık verebilir" cümlesi Federasyon'un canını sıkan en büyük faktör. Zira Milli Takımın 2014 yılının Mayıs ayına kadar hiçbir maçı yok. TFF'nin asıl hedefi 2016'da Fransa'da yapılacak Avrupa Şampiyonası Finalleri. Federasyon bunun gerçekleşmesi için şimdiden anlaşacağı bir teknik adamla gerçekleştirmek istiyor. (dha)

ultrAslan'dan Terim ve yönetime çağrı

Ünal Aysal'dan Terim açıklaması

Demirören: Son karar Galatasaray'ın