Fatih Terim isyan etti!

Fatih Terim isyan etti!
Fatih Terim isyan etti!
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 0-0 sonuçlanan Yunanistan maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, "Yunanistan milli marşı ıslıklanıyor. Ölmüş insanlar için saygı duruşu yapıyoruz. Bir dakika sabredemiyor muyuz?" dedi.

İSTANBUL - Fatih Terim, tribünlerin, Paris'teki terör saldırılarında yaşamlarını yitirenler için yapılan saygı duruşunu ve Yunanistan milli marşını ıslıklamasını eleştirdi.

Bu durumun kendisini çok üzdüğünü vurgulayan Terim, "Yunanistan milli marşı okunuyor ve ıslıklanıyor. Bize olmasını istemediğimiz bir şeyi ne olur bir başkasına yapmayalım. Bizim İstiklal Marşımıza bu yapılsa hoş olur mu? Bu ıslık nereden çıktı? Hoş olmuyor. Allah'tan susturduk. Bizim en büyük hasletlerimizden biri, komşularımıza saygı göstermektir. Biz de komşumuzla oynadık. Hiç yakışmıyor bize. Ölmüş insanlar için saygı duruşu yapıyoruz. Bir dakika sabredemiyor muyuz? Sonra dışarı gittiğimizde bunu izah edemiyoruz. Niye ülkemize bunun için kötü baksınlar?" ifadelerini kullandı.

Tecrübeli teknik adam, "Bugün terör tehlikesi nedeniyle 2 maç iptal edilmiş. Hem de Almanya-Hollanda, Belçika-İspanya maçları. Çocuk oyuncağı değil. Önemli bir şey. Terör tehdidi üzücü ve düşündürücü. Böyle bir ortamda tam tersini yapmalıyız. Böyle yapmazsak, sporun teröre kurban edilmesini önleyebiliriz. Barış ve kardeşlik için kullanılabilecek en önemli enstrüman spordur" dedi. Uğur Demirkırdı-Mustafa Akın (DHA)

Arda Turan'dan Messi'ye milli maç teklifi