Fatih Terim kararı için son 48 saat

Fatih Terim kararı için son 48 saat
Fatih Terim kararı için son 48 saat
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal: Fatih Terim ile görüşeceğiz ve 48 saat içinde bir karar alınacak

AA / DHA - Galatasaray Kulübü, Odeabank ile sponsorluk sözleşmesi imzaladı. Odeabank, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın İsim Sponsoru oldu. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'da gerçekleştirilen imza törenine Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Galatasaray Spor Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ve Odeabank Genel Müdürü Hüseyin Özkaya katıldı.

Fatih Terim için karar günü

İmza töreni sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Ünal Aysal, Fatih Terim ile olası alınacak bir karar sonrası hemen teknik direktör arayışlarına başlayacaklarını ve kurumun prensiplerinin önemli olduğunu, bu konuda gerekirse yetkileri kullanacaklarını dile getirdi.

AYSAL: 48 SAAT İÇİNDE RAHATLIKLA ÇÖZÜLÜR

Başkan Aysal, teknik direktör Fatih Terim ile oturup 48 saat içinde bir karar alacaklarını belirterek, "Polemik dediğiniz beyanatla olur. Ortada saklanacak bir durum da yok. Basın geçtiğimiz dönemde konuyu fazlasıyla işledi, üzerinde birçok kurgu denendi. Hocamızın milli takımı çalıştırmaya başlamasıyla da konu alevlendi. Bir gün bu işlerin nasıl geliştiği ve nereye gelindiği konusunda size bilgi verilecek ama o gün, bugün değil. Şimdi size sadece, bu işin bir iç sorunumuz olduğunu, konunun ciddi şekilde farkında olduğumuzu, bir an evvel çözmek için çalıştığımızı ve Fatih hoca ile beraber oturulup bir sohbetle neticeleneceğini söyleyebilirim. Biraz sabretmenizi rica edeceğim. Ortada bir sorun olmasa dahi, konu üzerinde çok konuşulursa bozulur. Bir sorun yaratıldı. Bugün Galatasaray'ın ve bir yerde de milli takımın menfaatleri için, ayrıca Fatih Terim'in de rahat çalışabilmesi için oturup doğru dürüst bir karar almak lazım. En kötü şey kararsızlıktır. Bu da önümüzdeki 24 saate, bilemediniz 48 saat içinde neticelenecek bir durumdur. İletişimimiz konusunda bazı aksamalar olmuş olabilir ama önümüzdeki 48 saat içinde bunu rahatlıkla çözebilecek güce ve bilgiye sahibiz" dedi.

Olay adam Melo konuştu

GEREKEN PROFESYONELLERİ TAKIMA KAZANDIRIRIZ

Şu ana kadar hiçbir teknik direktörle görüşmediklerini dile getiren Aysal, "Net bir şekilde söylüyorum, ben hoca aramadım, kimseye yetki de vermedim. Ama olursa, gereken profesyonelleri takıma kazandırırız" diye konuştu.

Aysal, sözlerine şöyle devam etti:
"Kimseye kırgınlığım yok. Benim kimseye kırılma lüksüm yok. Galatasaray benim yükümlülüğümdür. Galatasaray'ın kurumsal yapısı ve kendi içinde iyi çalışması için gayret ediyoruz. Kurumun prensipleri çok önemli, bu konuda gerekirse yetkileri kullanırız."

MELO'YA SAHİP ÇIKTI

Beşiktaş maçında kırmızı kart gören Felipe Melo hakkında ise Aysal, "Klasik bir kırmızı kart olayı gördüm. Sahadan çıkarken gayet tabii o adrenalin yapısıyla normaldir. Saygısızlık değildir. Benim oyuncum Beşiktaş seyircisine asla saygısızlık etmez" şeklinde konuştu.

Anonsçudan Hasan Şaş'a küfür

'TELEFONA YANIT VERMEME' İDDİASINA YANIT

Teknik direktör Fatih Terim'i telefonla aradığı ancak deneyimli teknik adamın yanıt vermediği iddialarıyla ilgili olarak da Aysal, şunları söyledi:
"Arkadaşlar bunlar detay. İşin esası önemlidir. Gerçekte bir anlaşmazlık, uyumsuzluk varsa, bizim için bir tek esas önemlidir. Galatasaray'ın kurumsal yapısı, sistemin kendi kurgusu içinde iyi çalışması ve dönmesi önemli. Hepimiz bunun aktörleriyiz ve bu gayeye hizmet ediyoruz. Burada bir aksama olursa, ileride çıkacak sorunları önlemek üzere bugünden bazı önlemler almak bizim görevimiz. Şu anda yapmak istediğimiz şey bu."

"TERİM'LE DAHA ÖNCE DE 2 YILLIK ANLAŞMA YAPTIK"
 
Ünal Aysal, teknik direktör Fatih Terim'in 2 yıllık mukavele önerisini reddetmesi konusunda, şunları söyledi:
"Çok büyük bir yanlışlığı düzelteyim isterseniz. Fatih hocamızla ilk olarak, her sene gözden geçirilmek üzere anlaşmada mutabık kalmıştık. Ama birinci seneyi doldurduktan sonra, o seneki başarıdan sonra, hocamızla anlaşmamızı biz direkt olarak 2 yıl uzattık. Yani önümüzdeki Mayıs ayına kadar sözleşme yaptık. Yönetim kurulunun 2 yıl daha sözleşme uzatma teklifinin temeli de budur. En başta bir yıl olduğu doğrudur, ama sonra iki yıl uzattık. Şimdi yine 2 yıl uzatmayı önerdik. Hocamız Medical Park Antalyaspor maçından sonra, böyle bir uzatmayı kabul etmeyeceğini söyledi. Sebep olarak da, 'birer birer gidiyorduk, niye şimdi 2 yıl?' dedi. Saygı duyulacak bir görüştür, emek onun emeğidir. Nasıl değerlendirmek isterse öyle değerlendirir."

Ünal Aysal'dan Mancini açıklaması