Fatih Terim o davayı kazandı!

Fatih Terim o davayı kazandı!
Fatih Terim o davayı kazandı!
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve kızı Merve Terim Çetin'e küfür ettiği iddiasıyla yargılanan Galatasaray Kulübü Kongre üyesi Arif Hikmet Çalıkoğlu, tazminat ödemeye mahkum edildi.

Fatih Terim, 6 Nisan 2013 tarihinde Mersin İdmanyurdu ile Galatasaray arasında oynanan maç sırasında hakemlere yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle sahadan çıkarılmasına tepki gösteren Arif Hikmet Çalıkoğlu'nun, kendisi hakkında küfürlü konuştuğunu iddia etmişti. Terim, avukat Rezan Epözdemir aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunulan dava dilekçesinde, Çalıkoğlu'nun yanında bulunan kişilerin, kızı Merve Terim Çetin'e küfür ettiği ileri sürülmüştü. Dava dilekçesinde Çalıkoğlu’nun Terim ve kızı için ayrı ayrı 10’ar bin lira tazminat ödemesi istenmişti.

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre; İstanbul 20. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki dava karara bağlandı. Çalıkoğlu'nun, Terim ve kızı Merve'ye 10'ar bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi. Mahkeme, tazminatın ‘haksız fiil’ tarihi olan 6 Nisan 2013 tarihinden itibaren yasal faizi ile ödenmesini kararlaştırdı.

Fatih Terim ve kızı Merve Terim Çetin'e küfür ettiği iddiasıyla yargılanan Galatasaray Kulübü Kongre üyesi Arif Hikmet Çalıkoğlu, Merve'ye yönelik suçtan 87 gün hapis cezasına çarptırılmıştı. Çalıkoğlu, tecrübeli teknik adam yönelik hakaretini en az 3 kişinin duymaması gerekçesiyle beraat etmişti.