'Fatih Terim, Rıdvan Dilmen'i ağlattı'

'Fatih Terim, Rıdvan Dilmen'i ağlattı'
'Fatih Terim, Rıdvan Dilmen'i ağlattı'
Türk futbolunun efsane golcüsü Tanju Çolak, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'i hedef alırken, şu anda yorumculuk yapan eski futbolcu Rıdman Dilmen hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu.

24 TV'de yayınlanan 'Anlık Skor' programında, gündemde Milli Takım ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim vardı. Eski defterleri açan Tanju Çolak, 'torpil' konusunda sert ifadeler kullandı.

İşte Fatih Terim'in Lüksemburg 11'i

"RIDVAN YANIMDA AĞLADI"

Tanju Çolak, Fatih Terim'in milli takıma ikinci kez gelişinde, Rıdvan Dilmen'in Ümit Milli Takım'a geleceğini ancak son anda torpille başka ismin bu görevi aldığını iddia ederek, "Terim'in yıllarca peşinde koştum. Fiorentina'dayken mektup yazdım. Can Çobanoğlu aracılığıyla yardımcısı olmak istediğimi söyledim. Bana geri dönmedi. Araya adam koydum. Bana cevap bile vermedi. Görmezden geldi. Bir gün Rıdvan Dilmen'i Ümit Milli takım teknik direktörlüğü için aradılar. Ataköy'de Rıdvan ile birlikteydik. Olimpiyat evinde basın toplantısı düzenlendi. Orada Rıdvan'ı eleyip başka birini teknik direktör yaptılar. Rıdvan yanımda ağladı. Rıdvan'ın yerine gelen adam torpille geldi. Sonradan ben Cemal Aydın'ı devreye sokarak A2 Milli takımı teknik direktörü oldum" dedi.

"ONLAR TORPİLLE GELMEDİ Mİ?"

Eski milli futbolcu, "Ben A2 Milli takımı teknik direktörü olduğumda Oğuz Çetin ve Metin Tekin, Fatih Terim'in yrdımcılarıydı. Antep'e ya da başka bir Anaolu kentine futbolcu izlemek için gitmek istiyorum ama bu isteğimi Oğuz'a söyüyorum. Hiçbir futbolcuyu izlememe izin verilmedi. Terim benimle muhattap olmadı. Birgün beni yanına çağırdı. 'Ben sana kızgın ve kırgınım' dedi. Benim torpille geldiğim için kırgın olduğunu söyledi. Ben de kendisine mektup yazdığımı, mesaj attığımı ama bana cevap vermediğini söyledim. Oğuz ve Metin'de odadaydı. 'Oğuz ve Metin de torpille gelmedi mi? Onların benden ne üstünlüğü var. Ben Avrupa gol kralıyım bana niye şans verilmiyor' dedim. Milli takım heyeti olarak bir yere geziye gittiğimizde benden başka herkese bilet alınmıştı ancak bana bile alınmamıştı. Kendi paramla aynı uçağa biletimi aldım. Beni görünce şok oldular. Arkadaşlarım Metin ve Oğuz bile benimle konuşmadılar. Uçaktan indiğimizde ise herkesi arabayla aldılar. Bineceğim arabada ise Metin Tekin kapıyı kapattı ve gitti. Beni almadan gittiler. Ünal Karaman aynı görevde benden önce 40 bin lira maaş alıyordu. Bana 9 bin lira verdiler. Ama benim için para önemli değildi. Sonunda istifa ettim. Cemal Aydın'ı arayarak olayları anlattım ve istifa ettim. İki günlük sürede ise onlardan intikamımı aldım ana bunları burada anlatmayacağım" ifadelerini kullandı.

İspanyol basını: Fatih Terim, Hiddink'in fişini az daha çekiyordu

"RIDVAN'I YALARIM YUTARIM"

Rıdvan Dilmen hakkında konuşan Çolak, "Rıdvan benim can ciğer dostum. Şimdi görsem yalarım yutarım. Bana çok yanlış yaptı. Benden daha çok oğluma yanlış yaptı. Ama yine de benim eski dostumdur. Kendisini çok severim" dedi.

FATİH TERİM, MİLLİ TAKIM'IN BAŞINA NASIL GELDİ?

Programda Fatih Terim'in A Milli Takım'ın başına ilk kez gelişi de tartışılırken, yorumculardan Engin Verel, "Mehmet Ağar, Göztepe'yi çalıştıran Fatih Terim'i Piontek'in yardımcısı yaptı. Milli Takım'a soktu'' dedi.

Tanju Çolak ise, ''Türkiye'nin gerçeği bu. Bize niye yol verilmiyor? Benim neyim var? Ben yalan söylemem. Aldatıldığım kaçak araba mevzusunda 22 ay hapis yattım. Cezamı çektim. Beni niye sevmiyorlar anlamıyorum. Bana neden görev vermiyorlar?" şeklinde konuştu.

"VEDAT VE ERCAN TORPİLLE GELDİ"

Milli Takım'ın yeni yardımcı antrenörleri Abdullah Ercan ve Vedat İnceefe'nin, Terim'in onayı olmadan göreve geldiği ileri sürülürken, bu konuda Muhittin Boşat, "Terim'in yerinde olsam bu adamlar geldiğinde ceketimi alır giderdim. Milli takımda olacak adam değiller" dedi.

ÜMİT DAVALA NEDEN YOK?

Ümit Davala hakkında da konuşan Tanju Çolak, "Ümit Davala neden milli takıma alınmadı. Terim için elini kırdı. Ümit Davala zamanında Terim'e çok sinirlendi. Sinirini almak için duvara vurarak elini kırdı" diyerek, ilginç bir iddiada bulundu.

"BU YÜZDEN GELİŞMİYOR"

Tanju Çolak, Türk futbolunun neden gelişmediği hakkında, "Serpil Hamdi Tüzün'ün yardımcılığını yaptım. O çok sertti. Ben futbolcularla şakalaşıyordum. Bir gün antrenmanda kalecilere goller attım. Sonra beni yanına çağırdı ve 'Sen benim kalecimin moralini neden bozuyorsun?' diye beni fırçaladı" ifadelerini kullandı.

Fatih Terim yönetiminde 110. milli maç