Fatih Terim: Sabrın da bir sınırı var

Fatih Terim: Sabrın da bir sınırı var
Fatih Terim: Sabrın da bir sınırı var
A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Salı akşamı oynanacak Romanya maçı öncesinde basına açıklama yaptı.

Bükreş'te Ulusal Arena'da yapılacak antrenman öncesinde basın toplantısı düzenleyen Fatih Terim, çok sert açıklamalarda bulundu. Terim'den önce söz alan Burak Yılmaz ise tek amaçlarının kazanarak ellerinden gelenini en iyisini yapmak olduğunu söyledi.

İşte o açıklamalar;

BURAK YILMAZ: 'BU MAÇIN ÖNEMİNİ BİLİYORUZ'

İlk olarak söz alan Burak Yılmaz, "Yarın ki maçın önemini biliyoruz. Bunun için mücadele vereceğiz. Bütün maçlarımızı kazansak da başarının geleceğinden emin olmadığımız ortamda, hocamıza halkımıza bu mücadeleyi borçlu olduğumuzu düşünüyoruz. Bizler başarmak için son topa kadar mücadelemizi vereceğiz." diye konuştu.

Burak'tan sonra söz alan Fatih Terim şunları söyledi:

SPOR YORUMCULARINA SERT GÖNDERME

"Mucize için emek sarfettiğimiz bir dönemde olduğumuzu ifade etmiştik. İmkanı olanların statta, olmayanların dualarıyla bizim yanımızda olmasını rica etmiştim. Anladığım kadarıyla bu mesaj fazlasıyla ulaşmamış. Bunu buradan netleştirelim. Spor kamuoyuna şunları söylemek istiyorum. Lütfen ama lütfen tahminleri bilgi olarak sunan ve hatta bunun için olmayan kanıtlar sunan yorumcu ya da dedikoduculardan uzak durun. Haber alıyorum, öğrenmek istiyorum ya da öğreniyorum sanıp büyük bir yanılgıya düşmeyin. Dahası böyle bir durumda hayalkırıklığı yaşabilirsiniz.Buradan medya sahiplerine ve kanal patronlarına sesleniyorum. Futboldan anlamayan kişileri kanalarınızda yorumcu sıfatıyla çalıştırmayın."

'ELEŞTİRİYE AÇIĞIZ AMA...'

"Sanılmasın ki eleştiriye açık değiliz. Bilgi ile harmanlanmış fikirlere açığız. Kapıları kapamadık, aksine beni tanıyanlar iyi bilir ki, ben burada hiç olmadığı kadar açığım. Ama S.O.S vermeye başladık. Ben hiç olmadığı kadar açık ve şeffafım. Ancak sabrın da bir sınırı var. Onun için böyle bir öneride bulunmak istedim. Maça 24, 48 saat var, oyuncularımıza tesir etmesin. Haketmediğimiz şekilde vicdansız bir yaklaşımı ne benim ülkem ne de oyuncular haketmiyor"

'KAZANMAYI ARZULAYAN BİR TAKIM SAHADA OLACAK'

"Biz Romanya'nın gruptaki hakkınız veriyoruz. Saygı da duyuyoruz. Gruptaki konumları bizden daha iyi. Andorra maçından sonra ishal ve gripe yakalanan 8 tane oyuncumuz vardı. Dün Arda ve Gökhan Gönül idmana çıkamadılar. Bugün ise hiçbiri şikayet etmedi ve 'Çıkabilecek misiniz' diye bile sordurmadan isteklerini gösterdiler. Kazanmayı arzulayan, isteyen bir milli takım göreceksiniz. Romanya karşısında sahada. Biz şu anda baktığınız zaman zaten grupta çok maç kaybettik. Neredeyse mucize gibi bir durum ortada ama herkesin isteği üst seviyede. Elimizden geleni yapacağız."

OLİMPİYATLAR HAKKINDA.

"Olimpiyatlar konusunda emeği geçen herkese çok teşekkür etmek lazım. Çok sıkı ve özverili bir çalışma yapıldığına inanıyorum. Başarılı bir hazırlanma süreci geçtiğini hepimiz gördük. Ama başarıya ulaşmadı. Gelecek senelerde daha iyisinin yapılacağından eminim."

'12 DEV ADAM BU ÜLKEDE BASKETBOLU SEVDİRDİ'

"12 Dev Adamımız çok önemli işler yaptılar bu ülke için. Basketbolu sevdirdiler hepimize. Onun için; 2013 Avrupa Şampiyonası'nda başarısız sonuçlar alındı diye onların hakkınız vermeyecek değiliz. Onlar kalbimizde yer alıyorlar. Sporun her alanında başarı da var başarısızlıkta var"