Fatih Terim takımını tanıyor

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, Alpencup'ta ortaya konan oyundan çok futbolcularının kapasitelerine bakıyor.

SEEFELD - Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, Alpencup'ta ortaya konan oyundan çok futbolcularının kapasitelerine bakıyor. Avusturya'daki ilk maçta W.Tirol'ü 2-0 yenerken sahaya her iki yarıda da ayrı kadro süren Terim, benzer bir mantığı Alpencup'un ilk ayağında Alman Nürnberg karşısında da üretti. Başkan Özhan Canaydın'ın da izlediği bu maçın Galatasaray açısından en önemli yanı, Hasan Şaş'ın uzun bir aradan sonra golle buluşmasıydı. Ayrıca genç kaleci Aykut ve geçen yıl hayalkırıklığı yaratan Pinto, sahanın göze batan diğer isimleriydi. Terim, takımın asıl iskeletinin Amsterdam Turnuvası'nda ortaya çıkacağını söyledi.
Galatasaray müzesine kavuşuyor
Galatasaray Lisesi'nin karşısındaki Beyoğlu Postanesi'nin Galatasaray Müzesi'ne dönüştürülme projesi resmileşti. Sarı-Kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, postane, yapılan devir işlemiyle Galatasaray Kulübü'nün 10 yıl boyunca kullanımına geçti. 10 yıl sonucunda bir anlaşmazlık yaşanmaması durumunda da, bir 10 yıl daha postane Galatasaray'ın kullanımında olacak. Açıklamada, giriş katının nostaljik postane olarak kullanılması düşünülen tarihi binanın diğer katlarının ise Galatasaray Müzesi olarak hizmet vereceği kaydedildi. Devir işlemlerinde kulüp adına bulunan yönetim kurulu Üyesi Niyazi Yelkencioğlu, Av. Mahinur Dengiz ve Mimar Fahrettin Aktaş, postanenin tekrar kazanılmasının önemine değindiler. (Spor Servisi)