Fatih Terim: Üç puan hakkımızdı, büyük fırsat teptik

Fatih Terim: Üç puan hakkımızdı, büyük fırsat teptik
Fatih Terim: Üç puan hakkımızdı, büyük fırsat teptik
Türkiye Futbol Direktörü Fatih terim, Hollanda maçı sonrasında yaptığı açıklamada, "Çocukların hakkıydı; 3 puan hakkımızdı. Büyük bir fırsat teptik..." dedi.

RADİKAL - Türkiye Futbol Direktörü Fatih terim, Hollanda maçı sonrasında yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, millilerin maç boyu iyi oynadığını söyleyerek, "Ben ilk kez Hollanda'yı son 20 dakikada doldurt boşalt oynarken gördüm" yorumunda bulundu. Terim maç sonunda Mourinho'dan mesaj aldığını da belirtti.

Terim'in açıklamalarından satır başları şöyle:

"Son saniyelerde galibiyeti kaçırdık. Kazansak Türk futbolu bulunduğu durumdan çıkmayacak; kaybetsek de Türk futbolu batmayacaktı."

"Türk futbolcusunun mental, fiziksel durumu ile Hollanda futbolcusunun mental, fiziksel durumunu karşılaştırarak bir taktik belirledik ve buna göre sahaya çıktık. Talihsizliğimiz 2 oyucumuzun sakatlanması ile geldi... Huntelaar dokunmasa o şut da gol olmayacaktı. Sonuç olarak dünya üçüncüsü takıma karşı oynuyorsunuz; hafta içi baya hırpalanıyorsunuz. Çocukların hakkıydı; 3 puan hakkımızdı. Büyük bir fırsat teptik..."

"Ben son 20 dakikada Hollanda'yı ilk kez doldur boşalt oynarken gördüm..."

MAÇ SONU İLK MESAJ MOURINHO'DAN

Fatih Terim, karşılaşma sonrası kendisine ilk tebriğin Jose Mourinho'dan geldiğini ve Portekizli çalıştırıcının 6 dakikalık uzatma kararını da eleştirdiğini söyledi.

Terim, "Bana ilk mesaj Mourinho'dan geldi. Mükemmel oynadınız, 6 dakika da uzatma olur mu" şeklinde dedi.

Fatih Terim, kadro tercihlerine yönelik eleştiriler hakkındaki soru üzerine ise "Vereyim düdüğü onlar yapsın kadroyu. Şimdi ben ne diyeyim. Teknik adamlara, bizim gibi tecrübeli adamlara itimat göstersinler" yanıtını verdi.

TÜRKİYE'DEKİ TARAFTARA MESAJ

Fatih Terim son mesajını ise hem Hollanda'da takımı destekleyen Türk taraftarlara hem de dolaylı olarak, Türkiye'deki milli maçlara giden taraftarlara gönderdi. Terim, " Bugün seyircilerimiz hiç alışık olmadığımız şekilde bir dakika sunmadan müthiş bir destek verdiler" dedi.

Hollanda 1 - 1 Türkiye (ikinci yarı)