Fatih Terim: Ülkemiz bunları aşar

Fatih Terim: Ülkemiz bunları aşar
Fatih Terim: Ülkemiz bunları aşar
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Lüksemburg ile deplasmanda oynanan ve A Milli Takım'ın 2-1 kazandığı maçın ardından, ülkede yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle futbol konuşmak istemediğini kaydetti.

İSTANBUL - Müsabaka sonrası basın toplantısı düzenlenmezken, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Fatih Terim, "Gündemimiz futbol mu olmalı, maç sonunda kritik mi yapmalı çok emin değilim" dedi.

Çağlayan Adliyesi'nde yaşanan terör saldırısında yaşamını yitiren savcı Mehmet Selim Kiraz için taziyelerini ileten Terim, şunları söyledi:
"Savcımıza çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum. Allah rahmet eylesin. Verilen şehit önemli bir insan. Çok çok üzüldüm. Oyuncularım da öyle. Bir yandan Selimiye Kışlası yanıyor, bir yandan elektrikler kesiliyor, bir yandan savcının vefatı. Şu anda maç değerlendirmesi gibi bir öncelik sıramın olmadığını düşünüyorum. Neler olacağını merak ederek, ülkemin huzurlu olmasını dileyerek, beni şimdi mazur görmenizi rica ediyorum."

Terim, yaşanan terör olayıyla ilgili olarak da, "Ülkemiz bunları aşar. Beklemediğimiz, istemediğimiz şeyler, Türkiye güçlü bir ülkedir ve bunları aşar, aşmak zorundadır da. Tarihteki büyüklüğü de buradan geliyor" ifadelerini kullandı. (AA)