Fatih Terim umut dağıttı

Yeni sezon öncesi yapılan kampın kendileri için çok yayarlı olduğunu belirten Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Sarı-Kırmızılı taraftarlara seslendi.
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi

AMSTERDAM - Yeni sezon öncesi yapılan kampın kendileri için çok yayarlı olduğunu belirten Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Sarı-Kırmızılı taraftarlara seslendi. İddialı mesajlar veren Terim, şunları kaydetti: "Kadromuz, takıma yeni katılan arkadaşlarımızla birlikte ismen değişiklik gösteriyor olabilir. Ama yaratmak istediğimiz gerçek değişiklik, geçen sene başında yapamadığımızı yapmak, sezon başı çalışmalarında hep birlikte takım kimliğine erkenden kavuşmaktı. Temmuz'da başlayan ve bir aydır sürmekte olan yoğun çalışmalarımızın benim için önemli olan sonucu, bunu başarmış olduğumuzu görmektir."
Gerçekleştirilen transferler ve takımın yapısı hakkında da bilgi veren Terim, "Kadromuzu, tecrübe ile gençliği birlikte harmanlayarak, olumlu bir sentez yaratmak için titizlikle saptadık. Sadece gençlerden oluşan bir takım kurmak, Galatasaray gibi her sezona iddialı hedeflerle başlamak zorunda olan bir kulüp için imkansızdır. Sadece tecrübelilerden oluşan bir ekip kurmak da Türk futboluna gençleri yetiştirerek katkıda bulunma misyonumuza uygun düşmez" dedi. Olimpiyat Stadı hakkında da görüşlerini açıklayan Terim, şunları söyledi: Yeni bir tecrübeyi yaşamamızı sağlayacak bir dönem başlıyor. Bize düşen sorumluluk, stada gelecek onbinlerce sevenimize iftihar edecekleri ve gurur duyacakları bir Galatasaray sunabilmektir."
Inter maçı bugün 20.00'de
Galatasaray, Amsterdam Turnuvası'nın ilk maçını bugün Inter'le yapacak. Saat 20.00'de başlayacak olan karşılaşma Kanal D'den yayınlanacak. Günün ikinci maçı ise 22.15'te Liverpool ile Ajax arasında. Pazar günü ise 19.00'da Galatasaray-Liverpool, 21.45'te Ajax-Inter oynayacak. Turnuvada galibiyete üç, beraberliğe ise bir puan verilecek.