Fatih Terim ve Aykut Kocaman televizyonculara kızdı!

Fatih Terim ve Aykut Kocaman televizyonculara kızdı!
Fatih Terim ve Aykut Kocaman televizyonculara kızdı!
Süper Lig'de 28. haftanın geride kalmasının ardından ilk iki sırada yer alan takımların teknik direktörleri ile televizyoncular arasındaki 'gerilim' yükseliyor.

Radikal.com.tr - Süper Lig'de sona doğru gidilirken Fenerbahçe ve Galatasaray teknik direktörleri ile futbol yorumcuları ve televizyoncular arasındaki 'geleneksel lig sonu gerilimi' de başladı!
Cumartesi günü oynanan ve Fatih Terim'in ceza alarak büyük bölümünü tribünde izlemek zorunda kaldığı Mersin İY maçının ardından kendisi hakkında yaptığı açıklamalara Rıdvan Dilmen'den yanıt geldi. Maç sonrasında karşılaşmayı yorumlayan Rıdvan Dilmen'in açıklamalarına atıfta bulunan Terim, "Buradan Rıdvan'a da bir sözüm var. Bana neyin yakışıp neyin yakışmayacağını ben bilirim. Ben de kendisine bu yaklaşımını yakıştıramadım. Dikkatli konuşsun. Yanlış yaptığımı veya doğru yaptığımı ben söylerim. Algıyı başka tarafa çevirmenin manası yok. O da kendine yakışanı yapsın" demişti.
Terim'in açıklamalarına cevap veren Dilmen şunları söyledi, "Fatih hoca benden özür dilemeli. Millete malzeme olmak istemiyorum böyle konularda. Hoca bu konuları getiriyorsa yanlış yapıyor. Üzüldüm, bu haberi Terim'e getirenler hocanın dostu olamaz. Ben böyle bir kelime kullanmadım. Hoca benim 30 yıllık dostum. Bir takım mesajlar verdim, herkes alınabilir. Ben şunu beklerim Fatih Terim'den; isimleri tek tek açıklaması lazım. Fatih Terim ve Galatasaray yönetimi, hocamızın kastettiği isimleri açıklaması lazım ve bu isimler de Türk futbolundan temizlenmeli. Ben söylediğim sözlerin sonuna kadar arkasındayım ancak söylemediğim şeyler söylendi gibi yansıtılıyor." 

"ALLAH AŞKINA AYKUT HOCA, MEİRELES'İ LİG TV KURTARMADI MI?"

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman ise yayıncı kuruluş Lig TV'ye kızdı. Orduspor karşılaşması sonrasında düzenlediği basın toplantısında Lig TV'yi eleştiren Kocaman, "Yayıncı kuruluş dönüp kendine bir bakmalı. Bizim kulübemize, bizim oyuncularımza odaklandığı gibi her yere odaklanmalı. Herkese eşit mesafede davranmalı” dedi.
Aykut Kocaman'ın basın toplantısındaki bu açıklamalarına ise kısa süre sonra Şansal Büyüka cevap verdi. Büyüka, “Hoca Allah aşkına! Meireles’in cezası 11 maçtan nasıl indi? Lig TV’nin verdiği görüntülerle inmedi mi? Yapmayın hocam. Bir yandan Aykut hoca bir yandan Fatih hoca. Ne İsa’ya ne Musa’ya” dedi.
Büyüka sözlerinin devamını şöyle getirdi; “Biz yeri geldiğinde hepsini gösteririz. Fatih hocanın yaptığını tasvip etmediğimizi söyledik. Herkes işine kendi penceresinden bakıyor. Bizi baskı altına almaya çalışıyorlar. Kimse bizi baskı altına alamaz. Maçta 21 kamera var. Bunların yeri de belli. 1 metre oynatamazsınız” cevabını verdi.