Fatih Terim ve Aykut Kocaman televizyonculara kızdı!

Fatih Terim ve Aykut Kocaman televizyonculara kızdı!
Fatih Terim ve Aykut Kocaman televizyonculara kızdı!
Süper Lig'de 28. haftanın geride kalmasının ardından ilk iki sırada yer alan takımların teknik direktörleri ile televizyoncular arasındaki 'gerilim' yükseliyor.

Radikal.com.tr - Süper Lig'de sona doğru gidilirken Fenerbahçe ve Galatasaray teknik direktörleri ile futbol yorumcuları ve televizyoncular arasındaki 'geleneksel lig sonu gerilimi' de başladı!
Cumartesi günü oynanan ve Fatih Terim'in ceza alarak büyük bölümünü tribünde izlemek zorunda kaldığı Mersin İY maçının ardından kendisi hakkında yaptığı açıklamalara Rıdvan Dilmen'den yanıt geldi. Maç sonrasında karşılaşmayı yorumlayan Rıdvan Dilmen'in açıklamalarına atıfta bulunan Terim, "Buradan Rıdvan'a da bir sözüm var. Bana neyin yakışıp neyin yakışmayacağını ben bilirim. Ben de kendisine bu yaklaşımını yakıştıramadım. Dikkatli konuşsun. Yanlış yaptığımı veya doğru yaptığımı ben söylerim. Algıyı başka tarafa çevirmenin manası yok. O da kendine yakışanı yapsın" demişti.
Terim'in açıklamalarına cevap veren Dilmen şunları söyledi, "Fatih hoca benden özür dilemeli. Millete malzeme olmak istemiyorum böyle konularda. Hoca bu konuları getiriyorsa yanlış yapıyor. Üzüldüm, bu haberi Terim'e getirenler hocanın dostu olamaz. Ben böyle bir kelime kullanmadım. Hoca benim 30 yıllık dostum. Bir takım mesajlar verdim, herkes alınabilir. Ben şunu beklerim Fatih Terim'den; isimleri tek tek açıklaması lazım. Fatih Terim ve Galatasaray yönetimi, hocamızın kastettiği isimleri açıklaması lazım ve bu isimler de Türk futbolundan temizlenmeli. Ben söylediğim sözlerin sonuna kadar arkasındayım ancak söylemediğim şeyler söylendi gibi yansıtılıyor." 

"ALLAH AŞKINA AYKUT HOCA, MEİRELES'İ LİG TV KURTARMADI MI?"

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman ise yayıncı kuruluş Lig TV'ye kızdı. Orduspor karşılaşması sonrasında düzenlediği basın toplantısında Lig TV'yi eleştiren Kocaman, "Yayıncı kuruluş dönüp kendine bir bakmalı. Bizim kulübemize, bizim oyuncularımza odaklandığı gibi her yere odaklanmalı. Herkese eşit mesafede davranmalı” dedi.
Aykut Kocaman'ın basın toplantısındaki bu açıklamalarına ise kısa süre sonra Şansal Büyüka cevap verdi. Büyüka, “Hoca Allah aşkına! Meireles’in cezası 11 maçtan nasıl indi? Lig TV’nin verdiği görüntülerle inmedi mi? Yapmayın hocam. Bir yandan Aykut hoca bir yandan Fatih hoca. Ne İsa’ya ne Musa’ya” dedi.
Büyüka sözlerinin devamını şöyle getirdi; “Biz yeri geldiğinde hepsini gösteririz. Fatih hocanın yaptığını tasvip etmediğimizi söyledik. Herkes işine kendi penceresinden bakıyor. Bizi baskı altına almaya çalışıyorlar. Kimse bizi baskı altına alamaz. Maçta 21 kamera var. Bunların yeri de belli. 1 metre oynatamazsınız” cevabını verdi.


  http://www.radikal.com.tr/112856311285635

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Fatih'ten özür bekleyen Rıdvan çok mu saf? Daha çok bekler... - ozerdek

  Ben eski (2005 öncesi) bir futbolsever olarak 2005'ten beri özür bekliyorum; tüm futbolseverler, sporseverler adına... Nafile. Bırakın özrü, burnundan kıl aldırmayan tavırdan bile kurtulamadı(k). Haa, ama şu tarz açıklamalar beklenebilir: "biz yeri geldiğinde özür dilemeyi de biliriz" ... falan filan... İçi boş, birbiriyle çelişen laf çok, ama eyleme gelince: atıl kurt, saldır; saldır dayı saldır.

  hiza! - zebda

  Dilmen bu olayda haklı! Onun dışında spor basınından bazı isimlerin ve Terimin belli bir hizaya çekilmesi lazım

  fatih!! - user1139847

  bir insan ne kadar başarılı olursa okadar olgunlaşır ve bilgelik kazanır. ama başarıları taşıyamayanların kapasitesi de düşüktür. fatih Terim'in saldırganlığının sebebi de bu olmalı. ha birde arkadaşlarda bir göstergedir benim için. en iyi dostlarından biride ağar dı hatırlarsanız.

  KİBİR ŞEYTANIN EN SEVDİĞİ - SCHEF

  Bir filmde duymuştum,kibir şeytanın en sevdiği günahmış.Bu fatih terim'de fazlasıyla var.Rakibine saygısız,sadece kazanmaya ne pahasına olursa olsun kazanmaya odaklı bir kişilik.Burada şunu da görmek lazım;f.bahçe iyi giderken,elde kalmış bir tek lig kupası var,o da sallantıya girince,o içerde saklı gerçek kişilik dışı fırlıyor.

  Kırmızı çok yakışıyor... - serseriser

  Rıdvan Dilmen'in "Hocaya yakışmıyor" dediğini zanneden Terim, canlı yayında küplere binmişti... Tam o sırada izlediğim NTV Spor'dan Maraton'a geçtiğimde, Hakan Şükür, Şansal Büyüka ve Tümer Metin "Hocaya yakışmadı" şeklinde yorum yapıyorlardı... Aynı Terim daha sonra Maraton'a katıldı... Fazla izlemedim... "Hocaya yakışmadı" şeklinde bir söz söylemeyen Rıdvan Dilmen'i suçlayan Terim, bu sözü söyleyenlerle program yapıyordu ve fena halde tongaya düşürülmüştü... Bir çok başarıya imza atmış, bu seviyelere gelmiş ve bu kadar tecrübeli bir kişinin böylesine kendini kaybetmesi mutsuz olduğunun belirtisidir... Bu kadar büyük bir patlamanın sebebinin, hakemlerin tutumu ya da Rıdvan Dilmen'in sözlerinin sonucu olma ihtimali zayıftır... Fatih Terim evinde mutsuz... Çünkü bir "İmparator" asla "Eleman" olamaz... Bence bu olaylar, Aysal ve Terim arasındaki hararetin yarattığı evdeki yangının bir neticesidir... Bir dip not: Kimler "Hocaya yakışmıyor" demişse halt etmişler... Bence çok yakışıyor... Fatih Terim bu... Başarılı olduğu kadar, kibirli, kontolsüz ve agresif bir kişilik...