Fatih Terim'den ayrılık sinyali

Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim, tekrar Avrupa'da bir takım çalıştırmak istediğini söylerken, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası sonrası Ay-Yıldızlı takımdan ayrılabileceği sinyallerini verdi.

ANKARA - Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim, tekrar Avrupa'da bir takım çalıştırmak istediğini söylerken, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası sonrası Ay-Yıldızlı takımdan ayrılabileceği sinyallerini verdi. Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi'nin düzenlediği sohbet toplantısına katılan Terim, görevini tamamladıktan sonra yeniden Avrupa'da bir takımı çalıştırabileceğini vurgulayarak, "Nasipse yakında yine Avrupa'da çalışacağım. Ben talip olunmadan çok talepten yanayım. Muhakkak insan, kendi iç dünyasında çok önemli yerlere talip olmalıdır. Ama talebin kulüplerden gelmesi çok daha önemlidir. 'Milli takım hariç Türkiye'de takım çalıştırmam' sözümün hâlâ arkasındayım" dedi.
Colin Kazım'ı da çağıracak
Euro 2008 elemelerine de değinen Terim, zor şartlar altında güçlü takımlarla karşılaştıklarını, ancak gruptan çıkma konusunda
avantaj yakaladıklarını söyledi. Deplasmandaki Bosna-Hersek maçından galibiyetle dönmek istediklerini ifade eden tecrübeli çalıştırıcı, "Takım olma yolunda önemli adımlar atıyoruz. Avrupa'nın yaş ortalaması en düşük takımı biziz. Gençleşmeye de devam edeceğiz. Sheffield United'ta forma giyen Colin Kazım Richards'ı da çağırmayı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
Terim, başkentte ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı'yla Futbol Federasyonu tarafından organize edilen bir panele katıldı. Tecrübeli teknik
adam 'Galatasaray, Sami Yen'de Fenerbahçe'yi alkışlasın' yönündeki görüşleri "Türkiye'de insanlar kendi tuttuğu takımların dışındakilerin başarılı olmasına saygı duymaz. Başka takımları alkışlamak gibi bir alışkanlıkları yoktur" sözleriyle değerlendirdi. (Spor Servisi)