Fatih Terim'den Daum'a jest

Fatih Terim derbi öncesi, soyunma odasına inerek Christoph Daum'a başarılar diledi. İki teknik adam arasında geçen konuşmada Atatürk Olimpiyat Stadı'nda bir puan için geldiklerini belirten Daum'un bu ifadesi, Terim tarafından kahkahayla karşılandı ama sonuçta Alman hocanın istediği oldu.

İSTANBUL - Fatih Terim derbi öncesi, soyunma odasına inerek Christoph Daum'a başarılar diledi. İki teknik adam arasında geçen konuşmada Atatürk Olimpiyat Stadı'nda bir puan için geldiklerini belirten Daum'un bu ifadesi, Terim tarafından kahkahayla karşılandı ama sonuçta Alman hocanın istediği oldu. Karşılaşmadan sonra konuşan Terim, geçen sezon 50-60 metreden, attıkları golü iptal eden hakemlerin, bu maçta ceza alanındaki bariz penaltıyı göremediğini dile getirerek, "Maç 2-2 giderken, voleybol oynanır gibi smaç yapılıyorsa, bu görülür. Burada müspet bir eylem var. Cezalandırılmalıydı. Luciano topa smaç vurdu, hakem göremedi" dedi. Galatasaray'ın kısa süre içinde ilginç şeylere maruz kaldığını kaydeden Terim, şunları söyledi: "Hakemlere dokunulmayacak, birşey söylenilmeyecek. O zaman bu tür pozisyonlardan sonra antrenörlere ve futbolculara da birşey denmeyecek. Bu işler göbek atarken olmuyor. Çok şeylere ağzımızı açmadık. Herkes herşeyi göremeyebilir. Ancak bu görülmeyecek birşey değildi."
Daum ise ilk 20 dakika dışında mükemmel bir oyun oynadıkları söyledi. Alman teknik adam, "Takımın oturup oturmadığını bilemiyordum. Ancak takımın sergilediği iyi oyunun sonunda beklentilerimin gerçekleştiğini gördüm" diye konuştu. 1-0 öne geçtikten sonra yedikleri golle fazla sevinemediklerini kaydeden Alman çalıştırıcı, şöyle devam etti: "İkinci yarıdaki gol pozisyonlarımızı değerlendirmiş olsaydık, belki de Luciano'nun elle kestiği top belki de burada hiç tartışılmayacaktı"
(Spor Servisi)