Fatih Terim'den devrim gibi öneri!

Fatih Terim'den devrim gibi öneri!
Fatih Terim'den devrim gibi öneri!
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, geçtiğimiz Ocak ayında olduğu gibi 2016'ın ilk ayında da bir manifesto yayınlamaya hazırlanıyor.

6-7 Ocak 2015 tarihinde Haliç'te 14 yabancı kuralı başta olmak üzere futboldaki yeniden yapılanmaya dair 10 saat kürsüde konuşan Fatih Terim, 5 Ocak 2016'da büyük ihtimalle memleketi Adana'da bir basın toplantısı düzenleyecek. Ses getirecek açıklamalarda bulunacak Terim, futbol kulüplerinin özellikle başarısız sonuçlardan sonra en çok yüklendiği üç kurumda devrim niteliğinde bir öneride bulunacak.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; Türkiye'de futbolun neden gelişemediğini ve önündeki engelleri anlatacak olan Fatih Terim, çözüm önerilerini de tek tek sıralayacak.

ENGELLERİ VE ÇÖZÜMÜ ANLATACAK!

Terim, kulüp, federasyon ve medya üçgenindeki ilişkileri masaya yatırıp yeni bir sayfa açılması gerektiğini söyleyecek. Radikal bir değişim isteyecek olan Terim, Merkez Hakem Kurulu (MHK), Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) ve Tahkim Kurulu üyelerinin Kulüpler Birliği tarafından belirlenmesini ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun da atamayı gerçekleştirmesini önerecek.

Terim, 'Bu üç kurulun üyelerini de Kulüpler Birliği belirlesin, TFF ise sadece bu isimlerin atamasını yapsın' diyecek.