Fatih Terim'den Drogba isyanı

Fatih Terim'den Drogba isyanı
Fatih Terim'den Drogba isyanı
Galatasaray'ın eski teknik direktörü Fatih Terim, yönetimin Drogba ile prim pazarlığı yaptığını söyledi.

Sarı-kırmızılı takımdaki görevine son verilmesi sonrası yapacağı açıklamalar merakla beklenen Fatih Terim, basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Fatih Terim: Hakkımı helal etmiyorum


" Beşiktaş derbisi öncesi takıma dağıtılacak primin Didier Drogba ile belirlendiği" iddiaları ile ilgili olarak tecrübeli teknik adam, "6-1 yenildiğiniz maçın ardından çıkacağınız Beşiktaş derbisi için prim konuşması yapmak... Alnının akıyla iki sene başarılar yaşatmış hocanızı değerlerinden vurmaya çalışmak yanlış, haysiyet kırıcı" dedi.

"GALATASARAYLI FUTBOLCU PRİM KONUŞUR MU?"

Olayı ayrıntılı şekilde anlatan Terim, "Antrenman esnasında Lutfi Arıboğan geldi, kenara geçtik oturduk. Bana başkanın primle ilgili sözlerini söyledi. Başkan 'İsterse uğrarım' demiş. 'Sayın başkanımız eşinin çocuğunun yanına gitsin, biz zaten kamptayız. Gerekirse ben ararım' dedim. Lütfi bana 'Başkan prim mevzusunu da konuşan isterseniz' demiş. 'Real Madrid maçının sonrasında Galatasaraylı futbolcu prim konuşur mu? Biz kazanalım zaten yönetim gereğini verir, isteriz' dedim. Yemek sırasında başkan bana ulaşmıyor, yardımcılarıma da ulaşmıyor. Bir futbolcuya ulaşıyor, üstelik kaptan olmayan. Onunla prim pazarlığı yapıyorlar, takımla paylaşıyorlar. Benim haberim yok. Prim meselesini ertesi sabah öğreniyorum. Kurumsallık bu mu?" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'a 3 milyon TL'lik kaynak