Fatih Terim'den Volkan Babacan sürprizi

Fatih Terim'den Volkan Babacan sürprizi
Fatih Terim'den Volkan Babacan sürprizi
2016 Avrupa Şampiyonası eleme grubunda Letonya deplasmanına çıkan A Milli Takım'ın ilk 11'i belli oldu. Fatih Terim, Letonya karşısına sürpriz bir şekilde kaleyi Volkan Babacan'a emanet etti.

EURO 2016 Elemeleri kapsamında A Grubu'nda 3. maçına çıkan A Milli Takımımız'da Letonya maçı için teknik direktör Fatih Terim'in belirlediği ilk 11 şaşkınlık yarattı.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 3 gün önce Çek Cumhuriyeti'ne 2-1 kaybettiğimiz karşılaşmada ilk 11 başlattığı iki oyuncuya Letonya karşısında sahaya çıkan ilk 11 içerisinde görev vermedi. Çek Cumhuriyeti maçında kalede olan Tolga Zengin ve orta sahada Ozan Tufan'ın partneri Selçuk İnan, Letonya karşısında yedek soyundu.

Fatih Terim bu kritik mücadelede Selçuk İnan'ın yerine Beşiktaşlı Oğuzhan Özyakup'a görev verirken, Tolga Zengin'in yerine de İstanbul Başakşehir file bekçisi Volkan Babacan'a forma verdi.

"VOLKAN BİZİM 6.-7. KALECİMİZ..."

Galatasaray 'da uzun zamandır formsuzluğuyla eleştiri oklarının hedefi olan Selçuk İnan, Çek Cumhuriyeti maçında da bu çizgisini değiştirmezken, Tolga Zengin de yenilen gollerde hatalı olduğu yönünde eleştirilmişti.

Tolga Zengin'in yedeği olarak gösterilen Mert Günok'a da görev vermeyen ve bu kritik mücadelede kaleyi Volkan Babacan'a emanet eden Terim'in bu seçimini ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen şu şekilde yorumladı:

"Bizim dördüncü, beşinci kalecimiz gözüken Volkan Babacan oynuyor. Hatta altıncı, yedinci kalecimiz. Acaba Tolga çok mu demoralizeydi, bilmiyorum." (Sporx.com)