Fatih Terim'den Volkan Demirel cevabı

Fatih Terim'den Volkan Demirel cevabı
Fatih Terim'den Volkan Demirel cevabı
20016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'ndaki 8. maçında yarın Hollanda ile oynayacakları karşılaşma öncesi Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim açıklamalarda bulundu. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, yarın Hollanda karşısında zorlu bir maç oynayacaklarını belirterek, "Hollanda maçında inşallah mahcup olmayacağız." dedi.

RADİKAL- 20016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'ndaki 8. maçında yarın Hollanda ile oynayacakları karşılaşma öncesi Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim açıklamalarda bulundu. Terim, Letonya maçı sonrası Fenerbahçeli futbolcu Volkan Demirel için 'Volkan beni bir daha çağırma dedi' açıklamasının ardından Volkan'ın 'milli davet bekliyorum' açıklamasına tecrübeli teknik adam cevap verirken, şunları söyledi:

"Volkan Demirel benim bir evladım. Ülkeye hizmet etmiştir. Ancak 24 saat önce benim burada vereceğim bir cevabın ne Türk Milli Takımı'na ne de Volkan'a bir yararı olmaz. Benim söyleyeceğim her cevap spekülasyona yol açar. Bizim 3 kalecimiz daha var. Onlara da haksızlık etmeyelim. Şu an konuyla ilgili açıklama yapmam doğru da olmaz. Konunun kapanmasında yarar var çünkü yarınki maç çok daha önemli."


Ayrıca Terim, yarınki maçta Volkan Babacan'a ilk on birde görev vereceğini ve kendisine çok güvendiğini de söyledi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, yarın Hollanda karşısında zorlu bir maç oynayacaklarını belirterek, "Hollanda maçında inşallah mahcup olmayacağız." dedi.

2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'ndaki 8. maçında yarın Hollanda ile oynayacakları karşılaşma öncesi Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim açıklamalarda bulundu. Hollanda ve Türkiye'nin gruplardaki son durumu değerlendirerek başlayan Fatih Terim, "Kuralar çekildiği zaman Hollanda favori, arkasından da Türkiye'nin geldiği bir yaklaşım vardı. Biz de bunu düşündük. Ne Hollanda ne de Türkiye bu grupta iyi oyun çıkaramadı." dedi.

Galatasaray 'ın ve Hollanda'nın yıldız futbolcusu Sneijder ve Fenerbahçeli Van Persie için ise tecrübeli teknik adam, "Sneijder benimle çalışmış bir oyuncu. Onunla ilgili konuşmama gerek yok. Wesley burada 3. senesine başladı. Bu da onlara avantaj yaratacaktır. Sneijder zaten birçok şeyi anlatacaktır. Bir de Van Persie geldi. Türkiye'ye mal olmuş iki kulübün oyuncuları. Bu da onlar üzerindeki baskıyı azaltacaktır hatta onları sempatik kılacaktır. Bizim sahada görünen tüm turuncu formaları rakip görmemiz gerekir." yorumunda bulundu.
Hollandalı bir basın mensubunun '2002 başarısı neden yok?' sorusuna Terim, "2002 Dünya Kupası'ndaki takım başka bir takımdı. Çok uzun yıllar birlikte oynamışlardı. O dönem emeği geçenler Şenol Güneş ve oyuncuları tebrik ederiz. Umarım biz de önümüzdeki Dünya Kupası'na katılırız. Türkiye öyle bir takımı mutlaka ortaya koyacaktır." diye cevap verdi.

Hollanda Milli Takımı'nda Robben'in eksikliği için ise Terim, "Robben'in hakkını vermek gerekir. Robben dünyadaki 8-10 oyuncudan bir tanesidir. Hollanda gibi ülkelerin onun yerine koyacağı önemli oyuncular olur. Bir eksiklik hissedilir ama çok da fazla olacağını sanmıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

"LETONYA BERABERLİĞİ BAZILARININ CANINI YAKMAMIŞ"
Letonya ile 1-1 berabere kaldıkları maç sonrası İsveçli hakem hakkında söylediği sözlerin hatırlatılmasına tecrübeli teknik adam, "Benim hakemle ilgili söylemlerim benim değil, bizim canımız yandığı içindir. Yoksa ben hiçbir zaman hakemleri bahane etmem. Ülkenin canı yandığı için bu söylemlerde bulundum. Ama görüyorum ki herkesin canı yanmamış. Bu kişiler zaten bilinen insanlar. Onları tanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Takımdaki son durum ve sakatlıklar hakkında da bilgi veren Fatih Terim, "Ozan Tufan'ın bir rahatsızlığı var. Serdar Aziz'in oynayıp oynayamayacağı belli değil. Herkesin oynama ve kazanma arzusunu çok yüksek seviyede görüyorum. Serdar için de tüm saatleri zamanları kullanacağız. Arda'yı da anlatmaya gerek yok. Özveriyle oynuyor. Koşuyor. Yarın da bizim önemli silahlarımızdan bir tanesi olacaktır." dedi.

"YARIN MAHCUP OLMAYACAĞIZ İNŞALLAH"
Yarın oynanacak Hollanda maçı için ise Terim, "Yarın iyi bir futbol gecesi olmasını ümit ediyorum. Umarım kazanan, mutlu olan taraf biz oluruz. 90 artılar bittiğinde oyuncularım kendileriyle gurur duyacaklardır. İnşallah mahcup olmayız. Beraberlikte de şansımız belki devam ediyor ama oyuncularım tabii ki galibiyetle arasındaki farkı biliyorlar." temennisinde bulundu. (CİHAN)