Fatih Terim'e 'çapa' yanıtı!

Fatih Terim'e 'çapa' yanıtı!
Fatih Terim'e 'çapa' yanıtı!
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, İzlanda maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında isim vermeden Mehmet Demirkol'u eleştirdi. Ünlü yorumcu, bu eleştiriye sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

RADİKAL - Mehmet Demirkol, kendisinin ön liberoyu tarif etmek için kullandığı 'çapa' ifadesini, "Bırakalım bu çapaları çupaları. Futbolu gerçek terimleriyle yorumlayalım" sözleriyle eleştiren Fatih Terim 'e göndermede bulundu.

Yorumcu Demirkol, Terim'in düzenlediği basın toplantısının ardından twitter hesabı üzerinden, bleacherreport.com'da yayınlanan ve orta saha oyuncularının tanımlarının yapıldığı bir makale paylaştı.

O makalenin tercümesi şöyle:
"Orta sahadaki 'çapa' pozisyonu, günümüz futbolunda üst düzey takımlar için en önemli işlerden biridir. Birçok teknik adam, merkez orta saha oyuncusunu geri 4'lünün önünde görevlendirir. Geride top kazanmasını ve oyunu kesmesini ister. Bu, Claude Makelele'nin, Jose Mourinho'nun Chelsea'sinde mükemmel iş çıkarmasından beri uzmanlık gerektiren bir iş haline geldi. Eğer doğru kullanılırsa, sıkıntı yaşayan bir takımı sağlam bir kuvvete dönüştürebilir." (Fanatik)