@gokhan_karatas

Fatih Terim'e 'git' demek...

Fatih Terim'e 'git' demek...
Fatih Terim'e 'git' demek...
Sarı-kırmızılı takım ile yolları ayrılan Fatih Terim, 'gideceksin' lafını hiç muhatabından, yani kulüp başkanlarından duymadı.
Haber: GÖKHAN KARATAŞ / Arşivi

Radikal.com.tr - Galatasaray 'da üçüncü Fatih Terim dönemi sona erdi. Tecrübeli teknik adamın "görevden alındığı haberini yöneticiler yerine kızından öğrendiği" iddiası ise gündeme bomba gibi düştü. Başkanlık koltuğuna oturduğu ilk günden bu yana 'kurumsallık' vurgusu yapan Başkan Ünal Aysal, başarılı hocanın gönderiliş şekli nedeniyle taraftarların tepkisini çekti.

Galatasaray idmanında olay!


Çaykur Rizespor maçı öncesi dün akşam gerçekleştirilen antrenman sonrası yönetimin kararını öğrendiği öne sürülen Terim, aslında böylesine bir şoku ilk kez yaşamıyor. Zira İmparator, İtalya günlerinde de benzer bir durumla karşı karşıya kalmıştı.

İSTANBUL 'A SEMİNERE GELDİ, MILAN'DAN KOVULDU

Sarı-kırmızılı takımdaki ilk döneminin ardından Fiorentina'nın başına geçen Fatih Terim, Başkan Cecchi Gori ile yaşadığı tartışma sonrası Mor Menekşeler'e veda ederken, 17 Haziran’da Milan ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. İtalyan devinin başına geçtiği ilk günden itibaren bazı futbolcular ve basın tarafından adeta 'istenmeyen adam' ilan edilen İmparator, San Siro'da alınan 0-0'lık Bologna beraberliği ve deplasmandaki 1-0'lık Torino yenilgisi sonrası görevden alındı.

"Terim’i göndermeye Torino yenilgisinden sonra karar verdik. Bu karar için kulübe uzun süre emek veren Maldini, Costacurta, Albertini ve Başkan Berlusconi’nin görüşlerini de aldık" diyen Kulüp İkinci Başkanı Adriano Galliani, yeni hocanın Carlo Ancelotti olduğunu açıkladı. Söz konusu karardaki en ilginç nokta ise Terim'in, 'takımdaşlık felsefesi' semineri için geldiği İstanbul’da olayı öğrenmesi oldu.

TERİM: MESLEK HAYATINA AYKIRI

Seminer vermek üzere İstanbul'da bulunduğu esnada görevden alınan tecrübeli hoca, akşam saatlerinde İtalya'ya giderken Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, "Benim için sürpriz olmadı. Bugün olmazsa yarın ya da 3-5 gün sonra olurdu. Yapılan hareket ise meslek hayatına aykırı, şık değil" diye konuştu.

Galatasaray'da Denizli sürprizi


TWITTER'DAN 'EN ACI' İTİRAF 

Spor basınında çıkan haberlere göre; Fatih Terim, sün akşam yapılan idman sonrası "Ne yapıyorsunuz?" diye sormak için kızı Buse'yi aradı. Telefonda "TV’lerde görevine son verildiğine dair alt yazılar geçtiğini" duyan Terim, kızının "Baba seni görevden almışlar" sözü üzerine TV'yi açtı ve takımdan gönderildiğini öğrendi.

Buse Terim, babasının işine son verildiği haberini kendisinden öğrendiğini, twitter hesabı üzerinden retweet yaptığı bir mesaj ile doğruladı.YÖNETİMDEN JET YALANLAMA

Galatasaray Yönetimi, basına yansıyan şok iddiayı yalanladı. Kulüp Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, "İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan, bir gün önce Fatih Terim'le bir görüşme yaptı. Yani Fatih hoca hiçbir şeyden habersiz değildi. Yani bu kararı antrenman sırasında öğrenmiş değildi" ifadelerini kullandı.

Aysal'ın beklediği telefon gelmedi