Fatih Terim'i de protesto ederler!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Adana-spor maçı kadrosuna almadığı Hakan Ünsal'ı Real Sociedad karşısında bu kez 18 kişilik kadrosuna da almadı..

  • Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Adana-spor maçı kadrosuna almadığı Hakan Ünsal'ı Real Sociedad karşısında bu kez 18 kişilik kadrosuna da almadı..
  • Atatürk Olimpiyat Stadı'nın bir bölümü boş kaldı. Sarı-Kırmızılı taraftar, kombine kartlarına rağmen, kapalı tribünün büyük bir bölümüne rağbet göstermedi. Maçı 40 bin civarında taraftar izledi. 600 kadar konuk seyirci de tribündeydi.
  • Sarı-Kırmızılı taraftarlar, Nihat Kahveci'ye maçtan önce büyük ilgi gösterdi. Nihat Kahveci de tribünleri dolaşarak el salladı. Maç öncesi yine elektrikler kesildi. Stat, jenaratör desteğiyle aydınlatıldı.
  • UEFA istatistikleri el kitabında Fatih Terim, UEFA ve Süper Kupa'yı alan teknik direktör olarak gösterildi. Oysa Süper Kupa Lucescu döneminde kazanılmıştı. Maç öncesi özel güvenlik kuvvetleri ile emniyet güçleri arasında tartışma yaşandı. Kavganın, stada biletsiz taraftarların sokulması nedeniyle çıktığı iddia edildi. Olimpiyat Stadı'nın çevresinde yine trafik karmaşı yaşandı. Araçlar yollarda uzun konvoylar oluşturdu. Kulüp başkanı Özhan Canaydın uzun bir aradan sonra statta maç izledi.
  • Terim, Tamas'ı uzun süre sonra ilk 11'de oynattı. Rumen oyuncu en son 27 Ağustos 2003'te CSKA Sofya ile deplasmanda oynanan maçta ilk 11'de sahaya çıkmıştı. Tamas, ikinci 45 dakikanın başında oyundan alındı. Terim'in maçın 39. dakikasında Prates'in yerine Batista'yı almasını taraftarlar ıslıklarlarla protesto etti. Terim, Tamas'ı ikinci yarıda oyuna alarak yerine Arif'i aldı.
  • Açık tribünden kapalı tribüne atlayan taraftarlar oldu. Bu grupların kombine kart sahibi olan taraftarların yerine oturup, kalkmayı kabul etmediği ve bazı küçük çaplı kavgaların yaşandığı belirtildi.
  • Disiplin Kurulu, Fenerbahçe maçında taraftarların sahaya yabancı ve yanıcı maddeler attığı gerekçesiyle Galatasaray'a 1 milyar 500 milyon para cezası verdi.