Fatih Terim'i yıkan haber

Fatih Terim'i yıkan haber
Fatih Terim'i yıkan haber
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in milli formayı giydirmek istediği Manchester United'ın genç oyuncusu Adnan Januzaj, milli takım tercihini Belçika'dan yana kullandı.

LONDRA - Türkiye 'nin yanı sıra Belçika, Kosova, Arnavutluk, Sırbistan ve 3 yıl daha beklemesi halinde İngiltere'yi de seçme hakkı bulunan Adnan Januzaj, Belçika Milli Takımı'nda karar kıldı.

Manchester United'da deprem


Belçika Milli Takımı Teknik Direktörü Marc Wilmotc, Brüksel doğumlu 19 yaşındaki kanat oyuncusunun seçimini sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan duyurdu ve karardan son derece memnun olduğunu bildirdi.

Kosova Futbol Federasyonu tarafından geçen ay Haiti ile yapılan dostluk maçının aday kadrosuna davet edilen Januzaj'la Türkiye de ilgileniyordu. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, geçen ay yaptığı açıklamada, babası Türk, annesi Kosovalı olan Belçika doğumlu Januzaj'a ay-yıldızlı formayı giydirmek için çalıştıklarını söylemişti.

Anderlecht takımından 2011 yılında Manchester United'a transfer olan Januzaj, bu sezon toplam 31 maçta forma giydi ve 4 gol attı.

Brezilya'nın ev sahipliği yapacağı 2014 Dünya Kupası öncesi 13 Mayıs'ta Belçika Milli Takımı'nın 30 kişilik aday kadrosu açıklanacak. Belçika, H Grubunda Cezayir, Rusya ve Güney Kore ile mücadele edecek. (AA)

'Üç büyükler'in peşinde olduğu oyuncu