Fatih Terim'in izleri siliniyor

Fatih Terim'in izleri siliniyor
Fatih Terim'in izleri siliniyor
'İmparator'a yakın isimlerin biletleri kesildi. Aralarında Müfit Erkasap'ın da yer aldığı 7 profesyonel, Arena'daki hukuk bürosuna davet edildi.

Ünal Aysal başkanlığındaki yönetim, kulüp içindeki operasyonu sürdürüyor. Fatih Terim’le yollarını resmen ayıran yönetim kurulu, teknik adama yakınlığıyla bilinen 7 profesyonelin görevlerine son verme kararı aldı.

Galatasaray yalanlarken doğruladı


Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; 'İmparator' işbaşı yaptıktan sonra kulübün çeşitli departmanlarında işbaşı yapan Müfit Erkasap, Bülent Bayraktar, Şükrü Hanedar, Fahri Yılmaz, Fatih İbradı, Metin Çakıroğlu ve Hande Sümertaş’a dün haber gönderilerek, bugün saat 11.00’de Türk Telekom Arena’daki hukuk bürosunda olmaları istendi. Hukuk biriminin, bu 7 kişinin tazminatlarını hesaplayarak, görevlerine son verildiğini bildireceği öğrenildi.

HOCANIN KADER ARKADAŞLARI

Terim’in görev yaptığı yaklaşık 2.5 sezon boyunca Sarı-Kırmızılı kulüpte görev yapan 7 profesyonel, taraftarın yakından tanıdığı isimler. Müfit Erkasap, son dönem hariç Galatasaray, Fiorentina, Milan ve A Milli Takım’da Terim’in yardımcılığını üstlenmişti. Fatih Terim’le futbolculuk döneminden bu yana yakın bir dostluğu bulunan Fahri Yılmaz ise ‘Florya Metin Oktay Tesisleri Yönetmeni’ sıfatıyla görev yapıyordu. Yılmaz, daha önceki dönemlerde de tesis müdürü olarak Cim Bom’da görev yapmıştı.

Demirören'e Terim tepkisi


SAĞLIK DANIŞMANI DA GİDİYOR

Tribünlerin aşina olduğu bir diğer isim ise Doçent Dr. Bülent Bayraktar. Terim’in, A Milli Takım’da görev yaptığı süre içerisinde milli takımlar sağlık ekibinin başında yine Bayraktar vardı. Bayraktar, Terim’in Galatasaray’daki son döneminde ise teknik adamın sağlık danışmanı olarak mesai harcıyordu. Bir diğer isim ise yıllardır Terim’le kader birliği yapmış olan Şükrü Hanedar. İmparator, İtalya macerasından bu yana Hanedar’ı sürekli yanında görevlendirmiş, milli takımda da idari işleri ona teslim etmişti. Şükrü Hanedar, Galatasaray’da ‘İdari Koordinatör’ sıfatıyla görev alıyor ve maçlarda kulübede oturuyordu.

EN GÜVENDİĞİ İSİMLERDİ

Fatih İbradı ise ‘Futbol Akademisi İdari Koordinatörü’ olarak Terim’in talebiyle kulüpte görev almıştı. Analiz uzmanı olan ve cezalı olduğu maçlarda Terim’le birlikte locada oturan Metin Çakıroğlu’nun da Galatasaray macerası sona erdi. Bileti kesilen bir diğer profesyonel ‘Medya İlişkileri Sorumlusu’ Hande Sümertaş oldu. Sümertaş, basın toplantılarının çoğunda Terim’in yanında yer alıyor, gazetecilerin soru taleplerini yönlendiriyordu. Terim’in çok güvendiği bu 5 ismin birden görevine son verilmesi, operasyonun son aşaması olarak yorumlandı.

Lucescu çok şaşırdı