Fatih Terim'in keyfi yerinde

Fatih Terim, Antalya Kupası'nda Rapid Bükreş ile oynadıkları karşılaşma sonrasında takımının ortaya koyduğu futboldan memnun olduğunu söyledi.
Haber: HALİL ÖZER / Arşivi

ANTALYA - Fatih Terim, Antalya Kupası'nda Rapid Bükreş ile oynadıkları karşılaşma sonrasında takımının ortaya koyduğu futboldan memnun olduğunu söyledi. Terim, özellikle ilk yarıda çok tempolu bir maç oynandığını dile getirerek, "Ağır idmanlara rağmen ciddi bir hazırlık karşılaşması oynadık. Takımımın oyunundan memnunum'' diye konuştu. Karşılaşmanın adeta bir lig maçı gibi 'çatır çatır' geçtiğini kaydeden Terim, "İyi yoldayız, daha da iyi olacağız. Ancak gol pozisyonlarını biraz daha artırmalıyız'' dedi. Revivo'nun henüz hazır olmadığını belirten tecrübeli hoca, bu oyuncunun kondisyon açığını kapatması halinde daha etkili olacağını söyledi. Terim, "Revivo hazır olduğunda kendisinden çok şey bekliyoruz. Onu forvetin arkasında veya orta sahaya yakın mevkilerde oynatabiliriz" şeklinde konuştu.
Yeni transfer Xavier'ın, takıma katkı sağlayacağına inandığını söyleyen Terim, bu oyuncunun gelmesiyle Ümit Davalı'yı orta sahaya çekebileceklerini kaydetti. Abel Xavier'ın savunmanın her yerinde oynayabildiğini belirten Terim, bu futbolcunun gelmesiyle savunmanın daha uyumlu olacağını söyledi.
Galatasaray, Rapid Bükreş ile yaptığı hazırlık maçının ardından bugün Rusya'nın Krilov takımıyla karşı karşıya gelecek. Saat 20.00'de yapılacak karşılaşmada Sarı-Kırmızılılar, yeni oyuncularını bir kere daha deneme fırsatı bulacak. Cim Bom, salı günü İsviçre'nin Basel ve perşembe
ise Yugoslavya'nın Kızılyıldız takımlarıyla karşılaşacak.