Fatih Terim'in sözlerine tepki yağdı!

Fatih Terim'in sözlerine tepki yağdı!
Fatih Terim'in sözlerine tepki yağdı!
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, EURO 2016 Elemeleri A Grubu ilk maçında İzlanda'ya 3-0 yenildikleri maç sonrası, "İlk yarı rüzgara karşı oynadık, ikinci yarı ise rüzgar kesildi" dedi. Bu açıklama, sosyal medya üzerinde tepkileri de beraberinde getirdi.

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Fatih Terim, bu seviyelerde oynanan bir maçta 1-0 gerideyken, üstüne sahada da eksik kalmanın, altından kolay kalkılabilecek bir durum olmadığını kaydetti. Bir oyuncusunun kırmızı kartla oyun dışında kalmasının ardından Burak Yılmaz'la beraberliği getirecek önemli bir fırsat da yakaladıklarının altını çizen Terim, "Ama olmadı. Eğer Ömer Toprak kırmızı kartla oyundan atılmasaydı oyun her geçen dakika bizim kontrolümüze geçebilirdi. Tabii bu bir tahmin. Ama maçta 10 kişi kaldıktan sonra yapılabilecek bir şey yok. Saha içinde birtakım şeyleri değiştirmemize rağmen, sonucu değiştiremedik" dedi.

İzlanda 3-0 Türkiye

""İKİNCİ YARI RÜZGAR KESİLDİ"

İzlanda karşısında alınan mağlubiyeti Ömer Toprak'ın oyundan atılmasına bağlayamayacaklarını kaydeden tecrübeli teknik adam, şunları söyledi:
"Maçtan önce hep dile getirdiğim bazı şeyler vardı, hazır olmamak gibi. İzlanda'nın iyi bir takım olduğunu da hep işaret ettim. Ama bugün kaybetmemize sebep olan şeylerden bahsedemeyiz. Rakibi tebrik ediyorum. Umarım bir daha böyle bir şey yaşamayız. Aslında maça da iyi başladık. İlk yarı rüzgara karşı oynadık, ikinci yarı ise rüzgar kesildi. Rakip bizden iyi oynadı ve onları tebrik etmemiz lazım. Biz mağlubiyeti hak ettik."

"HAYAL KIRIKLIĞI YAŞIYORUM"

Fatih Terim, sahada bazı oyuncuların beklentilerin altında kaldığı yönündeki bir soru üzerine, bu konuda kendisinin de hayal kırıklığı yaşadığını vurguladı. Ellerinde kaliteli oyuncular bulunduğu ve bu seviyeye uygun performans sergileyenlerin kendileriyle kalacağını aktaran Terim, "Gerçek seviye bu seviye. Gerçekçi olmalıyız. Biz bugün galip gelmeyi çok da hak etmedik. Bazı oyucularım için hakikaten, isim de vermiyorum ama genel olarak ben de hayal kırıklığı yaşıyorum. Beklediğim bir şey değil. Milli takımlar herkesin takımıdır. Hak eden herkes formayı giyecek. Ama bir maç kaybettik. Üzüntümüzü yaşayıp, hatalarımızı tespit edip, yolumuza bakalım. Burası yüzde 100'ün üzerinde performans verilmesi gereken bir yerdir" diyerek sözlerini tamamladı.

TERİM'İN SÖZLERİ ŞAŞIRTTI

Futbolseverler, Fatih Terim'in bu sözleri sonrası 3-0'lık yenilginin rüzgara bağlanmasına tepki gösterdi. İzlanda karşısında sergilenen kötü futbola vurdu yapan taraftarlar, rüzgarın aksine hiç bir oyuncunun sahada varlık gösteremediğini belirttiler.

‏@geronimoapo: Bakın çok enteresan; İzlanda'da maç saatinde rüzgar esiyordu...

@daghanirak: Safet Suşiç Bosna'nın 2-1'lik Kıbrıs yenilgisinden sonra "Kazanmayı hak etmedik" demiş. Aklına "rüzgar" demek gelmediyse demek...

@suat1978: Haa rüzgar esmiş, yan yatmış çamura batmış, onun için yenilmişiz ben ikna oldum..!

@papazincayiri: Hayrettin'i yad ettik "Rüzgar vardı. Sahaya sis çöktü. Top fizik kurallarına aykırı bir açı aldı. Kısmet"

@YusufKenan_: Hocaya da hatırlatmak gerek. Fatih Hocam Türk futbolunun zirvesindesin, zirvede "rüzgar" sert eser. Bunu en iyi senin bilmen gerek.

Bağış Erten yazdı. "Milli Takım'da Yeni Dönemin Şarkısı: "İstersen hiç başlamasın""