'Faul değil, insanlık suçu'

'Faul değil, insanlık suçu'
'Faul değil, insanlık suçu'
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Fenerbahçeli futbolcu Caner Erkin'in hareketine kırmızı kart çıkmamasına tepki gösterdi.

Mehmet Özhaseki, Kayseri Erciyesspor- Fenerbahçe maçının 39'uncu dakikasında yaşanan pozisyonu yorumladı.

Caner'in hareketi olay yarattı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki, "Kayseri Erciyesspor-Fenerbahçe maçını izledim. Ancak, Caner'in pozisyonunu göremedim. Daha sonra pozisyonu defalarca izledim. Caner'in tekmelediği Yasin, gitse savcılığa suç duyurusunda bulunsa, kasti adam yaralamaktan yargılanır. Faul değil, insanlık suçu. 3 kez tekme atacaksınız ve hakem onu görmeyecek. 'Hakemim' diye alına salına salına gezsin. O hareketi Kayseri Erciyessporlu futbolcu yapsa hakem 30 metreden kırmızı kartı çıkartır koşa koşa gelirdi, 3 kez de kırmızı kart gösterirdi. Fakat Fenerbahçeliye yapılamıyor. Ayıptır, günahtır" ifadelerini kullandı.

Onun orada ne işi var?

Kayseri Erciyesspor'un yeniden Süper Lig'e yükselmesinin kolay olmadığını, çok emek verildiğini vurgulayan Başkan Özhaseki, şöyle devam etti:
"Erciyesspor galibiyeti hak etti ya da etmedi o ayrı bir şey. Galibiyeti hak edecek oyun da ortaya koymadı. O da ayrı bir şey. Ama siz hakemseniz, topa değil adama tekme atan futbolcuyu da görmüyorsanız o zaman hakemlik yapmayın. Gerçekten çok çirkin bir hareketti. Erciyesspor'un en iyi oyuncusu Vleminckx, bir hafta önce Konya deplasmanında ikinci sarı karttan kırmızı kart görerek ceza aldı. O pozisyona bakıyorsunuz, kartlık hiçbir şey yok. Dokunmamış bile. Hava topu mücadelesinde rakibiyle birlikte yükseliyor, ikinci sarıdan kırmızı kartla ihraç ediliyor ve bu maçta oynayamaz hale getiriliyor. Siz sıradan bir vatandaş olsanız, sizin akınıza gelmez mi? Bir hafta sonra Fenerbahçe ile maçınız var, en iyi futbolcunuza kırmızı kart gösteriliyor ve o maçta oynatılmıyor. Bu haftada kırmızı kartla atılması gereken adamı atmıyorsunuz, atamıyorsunuz. Aklınıza ne gelir? İşte onların hepsi herkesin akına geliyor. Bu haklar birileri tarafından yeniyorsa elbet bir gün bunun da hesabı sorulur."

Kuyt'tan Fatih Terim taklidi