Favori raketler turladı

Favori raketler turladı
Favori raketler turladı
Sezonun son 'grand slam'i ABD Açık Tenis Turnuvası'na, üçüncü gün maçlarıyla devam edildi.

ANKARA (AA) - New York kentinde düzenlenen ve 9 Eylül 'e kadar devam edecek turnuvada tek erkeklerde ilk tur maçları tamamlandı. İkinci tur maçlarının oynandığı tek kadınlarda ise 1 numaralı seri başı ABD 'li Serena Williams'ın Kazak rakibi Galina Voskoboeva ile yapacağı maç ile bazı müsabakalar, yağmur nedeniyle bugüne ertelendi.

Tek erkeklerde 3 numaralı seri başı Büyük Britanyalı Andy Murray, Fransız rakibi Michael Llodra'yı 6-2, 6-4 ve 6-3'lük setlerle 3-0 yenerek ikinci tura çıktı. 6 numaralı seribaşı Arjantinli Juan Martin Del Potro'nun da İspanyol Guillermo Garcia-Lopez'e 3-1 üstünlük sağladığı maçın setleri, 6-3, 6-7 (5), 6-4 ve 7-6 (7) sonuçlandı.

Tek kadınlarda 3 numaralı seri başı Polonyalı Agnieszka Radwanska, İspanyol Maria-Teresa Torro-Flor'u 6-0 ve 7-5'lik setlerle 2-0 yenerek adını üçüncü tura yazdırdı. 5 numaralı seri başı Çinli Li Na da İsveçli rakibi Sofia Arvidsson'u 6-2 biten setlerle 2-0 yendi ve yoluna devam etti. 2000 ve 2001 ABD Açık şampiyonu, ABD'li Williams kardeşlerin büyüğü Venus Williams ise Çinli Jie Zheng'e 6-3, 2-6 ve 7-6 (5)'lik setlerle 2-1 yenilerek turnuvaya veda etti.

Turnuvanın üçüncü gününde seribaşı tenisçilerin oynadığı maçlar şöyle sonuçlandı:

TEK ERKEKLER

Juan Martin Del Potro (Arjantin) (6)-Guillermo Garcia-Lopez (İspanya): 6-3, 6-7 (5), 6-4, 7-6 (7)
Andy Murray (B. Britanya) (3)-Michael Llodra (Fransa): 6-2, 6-4, 6-3
Kevin Anderson (Güney Afrika) (17)-Daniel Brands ( Almanya ): 7-5, 4-6, 6-2, 6-3
Rajeev Ram (ABD)-Fabio Fognini (İtalya) (16): 6-1, 6-2, 6-2
Alex Bogomolov Jr. (Rusya)-Benoit Paire (Fransa) (24): 7-5, 2-6, 6-4, 5-7, 7-6 (5)
Mikhail Youzhny (Rusya) (21)-Nicolas Mahut (Fransa): 6-4, 6-4, 7-6 (4)
Andreas Seppi (İtalya) (20)-Xavier Malisse (Belçika): 6-3, 3-6, 7-5, 7-5
Stanislas Wawrinka (İsviçre) (9)-Radek Stepanek (Çek Cum.): 7-6 (2), 6-3, 6-2

TEK KADINLAR

Na Li (Çin Halk Cum.) (5)-Sofia Arvidsson (İsveç): 6-2, 6-2
Sloane Stephens (ABD) (15)-Urszula Radwanska (Polonya): 6-1, 6-1
Agnieszka Radwanska (Polonya) (3)-Maria-Teresa Torro-Flor (İspanya): 6-0, 7-5
Jie Zheng (Çin Halk Cum.)-Venus Williams (ABD): 6-3, 2-6, 7-6 (5)
Jamie Hampton (ABD) (23)-Kristina Mladenovic (Fransa): 7-5, 6-4
Carla Suarez Navarro (İspanya) (18)-Coco Vandeweghe (ABD): 6-3, 6-4
Anastasia Pavlyuchenkova (Rusya) (32)-Ashleigh Barty (Avustralya): 6-4, 6-0