Favoriler yola devam ediyor

"Turnuvaların ilk turlarında her zaman kendimi tedirgin hissederim. Fakat sanırım bugün iyi bir oyun çıkardım. Biraz daha iyi olabilirdim kuşkusuz.

SYDNEY - "Turnuvaların ilk turlarında her zaman kendimi tedirgin hissederim. Fakat sanırım bugün iyi bir oyun çıkardım. Biraz daha iyi olabilirdim kuşkusuz. Yine de bugün oyunumun mükemmele yakın olduğunu düşünüyorum." Bunlar, sezonun ilk grand slam'inde geçen yıla damgasını vuran 'harika çocuk' Roger Federer'in karşısında Amerikalıların umut kaynağı olan Andy Roddick'in ikinci tur maçından hemen sonra sarf ettiği sözler. Dünya sıralamasının eski bir numarası, geride kalan sezonda zor günler yaşamış, eski formundan uzak bir tablo çizmişti. Roddick Avustralya Açık öncesi Rafael Nadal'la birlikte Federer'i tahtından indirebilecek iki isimden biri olarak gösteriliyordu.
İkinci turda Fransız Marc Gicquel'le karşılaşan Andy Roddick ikinci sette zorlansa da turnuvanın altı numaralı seribaşı olarak yoluna devam etti. Amerikalı raket 6-3, 7-6 ve 6-4'lük üç set sonunda galip gelerek bir üst tura çıktı.
Baghdatis elendi


Büyütmek için tıklayınız

Roddick'in bu performansına karşın bir numaralı seribaşı Roger Federer de boş durmadı. İsveçli rakibini çok rahat mağlup eden Federer ne kadar formda olduğunu bir kez daha gösterdi. Tek erkeklerin favorisi Federer, Jonas Bjorkman karşısında korttan 6-2, 6-3 ve 6-2'lik setlerle galip ayrıldı. Geçen yıl bu turnuvanın finaline yükselerek büyük bir sürprize imza atan Kıbrıslı tenisçi Marcos Baghdatis bu yıl turnuvaya erken veda etti.
Tek bayanlarda ise iki numaralı Amelie Mauresmo 6-2'lik iki set sonunda Olga Poutçkova'yı eleyerek yoluna devam etti. Mauresmo maç sonrası rakibini sözleriyle onore etmekten geri durmadı. "Hiç bilmediğiniz bir rakiple oynamak her zaman zordur" diyen Mauresmo rakibinin sert şutlarıyla gelecekte başarılı olacağını dile getirdi.
Üç numaralı seribaşı Svetlana Kuznetsova ise Monique Adamczak'ı 6-2 ve 6-1'lik setlerle eledi. Tek bayanlarda Serena Williams, Nadia Petrova, Elena Dementieva, Nicole Vaidisova, Patty Schnyder, Dinara Safina gibi isimler de rakiplerini eleyerek Avustralya Açık'ta üçüncü tura adlarını yazdırmayı başardı. (Spor Servisi)