Favorilerde fire yok

Sezonun ikinci Grand Slam tenis turnuvası olan Fransa Açık'a dördüncü tur maçlarıyla devam edildi. Turnuvanın yedinci gününde tek bayanlarda 4 numaralı seribaşı Belçikalı raket Justine Henin (solda), İsviçreli Patty Schyder'ı 6-2, 2-6 ve 6-2'lik sonuçlarla yendi.

PARİS - Sezonun ikinci Grand Slam tenis turnuvası olan Fransa Açık'a dördüncü tur maçlarıyla devam edildi. Turnuvanın yedinci gününde tek bayanlarda 4 numaralı seribaşı Belçikalı raket Justine Henin (solda), İsviçreli Patty Schyder'ı 6-2, 2-6 ve 6-2'lik sonuçlarla yendi. Henin 1 saat 50 dakika süren maçta, geçen sezon bu turnuvada çeyrek finale kadar yükselen rakibi karşısında fazla zorlanmadı. Bayanlarda favori gösterilen 1 numaralı seribaşı Amerikalı raket Serena Williams, geçen sezon Roland Garros'da sürpriz bir şekilde yarı finale yükselme başarısı gösteren Japon Ai Sugiyama'yı 7-5 ve 6-3'lük setlerle geçerek, tur atladı. Son dört 'Grand Slam'da şampiyon olan ünlü raket, bu turnuvalarda peşpeşe 32. galibiyetine ulaştı.
Erkeklerde favori gösterilen 2 numaralı seribaşı Amerikalı raket Andre Agassi, Brezilyalı Flavio Seretta'yı son sette zorlanmasına karşın 6-2, 6-1 ve 7-5'lik sonuçlarla mağlup etti. 4 numaralı seribaşı İspanyol Carlos Moya ise Çek Jiri Novak'ı 7-5, 6-3 ve 6-2'lik setlerle yendi. Gustavo Kuerten de, Gaston Gaudio'yu oldukça zorlandığı maçta 7-6, 7-5, 5-4 ve 6-3'le geçti. Dördüncü turda alınan diğer sonuçlar şöyle: Bayanlar: Mandula-Rubin: 6-4, 2-6, 5-7, Serna-Mauresmo: 1-6, 2-6. Erkekler: Verkerk-Schuettler: 6-3, 6-3, 7-5. (Spor Servisi)