Fazıl Say'dan Fenerbahçe Senfonisi

Fenerbahçe'nin 100. yıl etkinlikleri nedeniyle ünlü piyanist Fazıl Say tarafından bestelenen 'Fenerbahçe Senfonisi'nin prömiyeri gerçekleştirildi.

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin 100. yıl etkinlikleri nedeniyle ünlü piyanist Fazıl Say tarafından bestelenen 'Fenerbahçe Senfonisi'nin prömiyeri gerçekleştirildi. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki sunuma Fenerbahçe ve spor camiasından çok sayıda isim katıldı. 100. yıl kutlamalarının en önemli etkinliklerinden olan senfoni, 'Fenerbahçe', 'Akılla Konuşmam Oldu', 'Anılar' ve 'Coşku' olmak üzere dört bölümden oluştu.
İstanbul Valisi Muammer Güler ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın da katıldığı gecede konuşan başkan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin, Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu, sadece sportif müsabakalarda değil, sanatsal etkinliklerle de coşkusunu toplumsal sorumluluk noktasına ulaştırmayı hedeflediğini kaydetti. Öte yandan, sanatçı Fazıl Say, senfoniyi müzikseverlerle buluşturmak üzere Türkiye turnesine çıkacak.