FCB Escola İstanbul Avea'da yeni sezon başladı

FCB Escola İstanbul Avea'da yeni sezon başladı
FCB Escola İstanbul Avea'da yeni sezon başladı
Dünyada 14 farklı ülkede bulunan ve Türkiye'de de geçtiğimiz senenin Ekim ayında FCBEscola İstanbul AVEA Futbol Okulu adıyla Maslak ve Maltepe'deki tesislerinde faaliyete başlayan FC Barcelona'nın futbol okulu, 2015-2016 sezonuna hazırlanıyor.

İspanyol teknik direktörlerin liderliğinde, hali hazırda 450 sporcunun eğitim aldığı FCB Escola İstanbul AVEA Futbol Okulu’nda eğitim alabilmek için yılın belirli dönemlerinde gerçekleştirilen Seçme ve Seviye Tespit Antrenmanlarına katılmak gerekiyor.

Geçtiğimiz aylarda Barcelona’da düzenlenen Uluslararası Futbol Turnuvası’na U12 takımı ile katılarak basında da adından sıkça söz ettiren FCBEscola İstanbul AVEA, önümüzdeki sene bünyesine katacağı sporcuları 14 Haziran Pazar günü yapacağı büyük Seçme ve Seviye Tespit Antrenmanları ile seçecek. U8, U10, U12 ve U14 olmak üzere 4 yaş kategorisine eğitim veren okula 20015-2016 sezonunda 2002 ve 2009 yılları arasında doğan sporcular eğitim alma fırsatını yakalayacak.

Seçme ve Seviye Tespit Antrenmanları, FCB Escola İstanbul AVEA Maslak Proje Kordinatörü David Badia i Cequier ve Maltepe Proje Koordinatörü Marc Velasco Borrell’in öncülüğünde 14 Haziran Pazar günü Maltepe Üniversitesi Marmara Eğitim Köyü’nde yer alan tesislerinde gerçekleştirilecek. FCB Escola İstanbul AVEA Futbol Okulu, Eylül 2015 tarihinde kapılarını açacak.